EN|RU|UK
 Події, Київські новини
  6246  72

 В.о. ректора НМУ ім. Богомольця Кучина не пускають на робоче місце, - МОЗ

Вранці 15 серпня призначений Міністерством охорони здоров'я на посаду в.о. ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин не зміг потрапити на своє робоче місце.

"Вхід до будівлі університету заблоковано невідомими молодими особами під керівництвом аспіранта НМУ Василя Гілюка - вони не пускають нікого на територію установи. За словами в.о. ректора, невідомі перебувають і всередині закладу", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби Міністерства охорони здоров'я.

"Водночас охоронці університету, за вказівкою невідомих осіб, у відділі канцелярії закладу застосували фізичну силу та завдали тілесних ушкоджень співробітниці Департаменту управління персоналом та кадрової політики МОЗ України, яка прибула в НМУ для ознайомлення адміністрації університету з наказом про призначення в.о. ректора НМУ. На місце подій викликали поліцію, з приводу вчиненого потерпіла звернулася до районного відділу поліції з відповідною заявою", - зазначають у МОЗ.

У відомстві називають такі дії саботажем роботи одного з найбільших медичних вишів країни. "Зважаючи на те, що наразі немає можливості контролювати те, що відбувається в стінах університету, звертаємо увагу, що доля всіх документів, які там містяться, невідома. МОЗ України наголошує на неприпустимості таких дій, оскільки блокування роботи офіційно призначеного в.о.ректора може стати на перешкоді вчасному завершенню вступної кампанії до Національного медичного університету та негативно відбитися на початку нового навчального року", - наголошують у міністерстві.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова була тимчасово відсторонена від виконання своїх службових обов'язків через зрив ліцензійного іспиту.

Складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету імені Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що під час підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центром тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідає технічним завданням.

Також наголошується, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг "Крок 1. Стоматологія" на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров'я О. Лінчевський. У Міністерстві охорони здоров'я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. О.О. Богомольця, проте її членів і в.о. ректора не пускали до вишу. 23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловила підтримку ректору Амосовій. 26 лютого окремі студенти НМУ оголосили про початок страйку на підтримку Амосової. Інші студенти зі свого боку заявили, що страйк є саботажем навчального процесу.

Адміністративний суд Києва поновив Амосову на посаді ректора Національного медуніверситету, а МОЗ - відсторонило.

23 квітня Печерський районний суд Києва поновив Амосову на посаді.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081541
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору