EN|RU|UK
 Події
  4979  33

 Затоплюється п'ять пов'язаних шахт на Луганщині, на одній із них введено план ліквідації аварії, - Міненергетики

З вересня 2015 року затоплюється шахта "Першотравнева". Через бойові дії поблизу на ній вийшла з ладу система енергозабезпечення.

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості на запит Громадського радіо розповіли, яка ситуація із підтопленням шахт в місті Золоте Луганської області, пише  Цензор.НЕТ.

З вересня 2015 року затоплюється шахта "Первомайська". Через бойові дії поблизу шахти на ній вийшла з ладу система енергозабезпечення. "Абсолютна відмітка передбачуваного перетоку води в сторону шахти "Родіна", що перебуває у стадії ліквідації", — зазначили в Міністерстві. Там пояснюють: на відмітці 157 метрів є підземний зв’язок між шахтами "Первомайська" та "Родіна". І вже з шахти "Родіна" вода перетікатиме на діючу шахту "Золоте" через виробки горизонту на відмітці — 163 метри між шахтами "Родіна" і "Золоте".

Шахта "Голубівська" затоплюється з 24 жовтня 2016 року. На ній існує загроза раптового прориву води з боку затоплюваної шахти "Первомайська". "До моменту припинення відкачування води шахта "Голубівська" виконувала функції групового водовідливу для шахт Кіровсько-Голубівської групи. Наразі рівень підняття води на 25,0 метрів перевищив рівень горизонту перетоку води в бік шахти "Первомайська", а за нею — шахт "Родіна" та "Золоте", — йдеться у відповіді Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

У квітні 2018 року шахта "Золоте" державного підприємства "Первомайськвугілля" постійно відкачувала приток води обсягом 600-640 м3/год. "З 05 квітня поточного року приток води поступово почав збільшуватися. У останній тиждень квітня приток значно збільшився та складав 900 — 940 м3/год і відкачування води відбувалося на межі технічних можливостей діючого водовідливу шахти. З огляду на збільшення водопритоку, контрольні вимірювання притоку здійснюються на шахті щодобово", — наголосили в Міністерстві.

2 травня цього року водоприток раптово сягнув 2000 м3/год і через обмеженість потужностей водовідливного комплексу шахти "Золоте" почалося її неконтрольоване затоплення. "Станом на цей час вже затоплено горизонт 865 метрів з підготовленою гірничими роботами 2-ою північною лавою пласта l6, та горизонт 775 метрів (камери електропідстанції та водовідливу). Електропостачання горизонту 775 метрів припинено. Враховуючи фактичний стан затоплення, задіяти для відкачування води горизонт 775 м неможливо", — йдеться у відповіді.

В Міністерстві енергетики та вугільної промисловості зазначають: на шахті "Золоте" роботи з видобутку вугілля та проходження гірничих виробок зупинено. Комісія встановлює причини аварії першої категорії. Введено в дію план ліквідації аварії. Темпи підняття рівня води моніторяться. В міністерстві додали, що зараз намагаються прискорити закупівлю обладнання для посилення водовідливного комплексу шахти на горизонтах 600 та 687 метрів. Директор шахти "Золоте" затвердив заходи з безпечного виконання робіт, спрямованих на ліквідацію аварійної ситуації.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081535
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору