EN|RU|UK
 Політика України
  1365  43

 Подорожчання вантажних залізничних перевезень спричинить зростання цін в Україні, - економіст Жалило

"Укрзалізниця" планує збільшити вартість вантажоперевезень. Залежно від тарифних рівнів, подорожчання становитиме від 10 до 49%, що сильно вдарить по українському експорту і цінам на продукти в країні.

Озвучене залізничним монополістом рішення, серйозно сколихнуло не тільки вітчизняний бізнес, а й Американську торговельну палату, пише в своєму матеріалі Обозреватель.

На думку економіста Ярослава Жалила, наведеній у матеріалі, питання зміни тарифів "Укрзалізниці" може вплинути на зростання цін у країні. Саме тому потрібно підходити до таких рішень акуратно, з урахуванням як внутрішнього ринку, так і зовнішніх інвестицій.

У нинішній ситуації, на думку економіста, "Укрзалізниці" потрібно створити прозорий механізм ухвалення рішень.

Різко проти ініцативи "Укрзалізниці" виступила Американська торговельна палата. На думку бізнес-асоціації, тарифи мають бути економічно зумовленими і встановлюватися під контролем державного регулятора - Національної комісії з питань транспорту (НКРТ), повідомляє Обозреватель.

Проблеми з УЗ визнає міністр інфраструктури Володимир Омелян. У бесіді з OBOZREVATEL він підкреслив, що компанія-монополіст працює як типова африканська країна.

"Без оздоровлення компанії - це дорога в нікуди. Насправді це підхід типової африканської країни - в поганому сенсі. Коли люди готові платити в 2-3 рази більше, тому що альтернативи у них немає. Цим шляхом іде УЗ, постійно підвищуючи тарифи і не модернізуючи компанію", - вважає Омелян.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081444
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору