EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  25927  183

 РФ не очікувала серйозної відповіді Заходу на її дії в Україні, - Волкер

Курт Волкер заявив, що політика стримування Росії країнами Заходу за допомогою санкцій була несподіваною для Кремля.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України заявив під час дискусії організованої "Голосом Америки", яка була присвячена десятій річниці російсько-грузинської війни.

"Путін очікував, що реакція Заходу на його дії в Україні буде незначною. У випадку з Кримом він має рацію - не було значної реакції. Були певні санкції, але в них не було багато сили. Тільки коли російська окупація торкнулася Східної України - Захід пішов далі і почав діяти. Змінилось і ставлення багатьох країн західної Європи стосовно Росії", - заявив Курт Волкер.

На його думку, країни Заходу зрозуміли, що не можуть більше ігнорувати російську агресію і мають протидіяти їй.

"Така політика триває понад чотири роки і, думаю, що це було неочікуваним для Росії. Санкції мали стримувальний ефект", - додає спецпредставник США.

За словами Волкера, Росія починає розуміти, що не можна бути імперією і мати гарні стосунки із сусідами одночасно.

"Грузинський урок (війни 2008 року. - Ред.), який вплинув на війну в Україні: Росія відчула, що вона може це робити - використовувати військові сили на чужій території, втручатися в управління іншими країнами", - говорить Волкер. На його переконання, Захід має змінити цей урок для Москви.

"Якщо Росія окуповує українську територію та анексує Крим, то ми маємо говорити: "Ні, це не працює, у вас нічого не вийде успішно. Результатом будуть санкції, ізоляція з боку США та Європейського Союзу. Це вплине на російські інтереси. Ви просто не можете продовжувати цього робити". Потім нам потрібно знайти рішення, як Росія може прийти до миру та розуміння з незалежною Україною, вирішити конфлікт", - заявляє Волкер.

Нагадаємо, раніше Волкер заявив, що український уряд має бути активним, щоб його почули на Донбасі.

"Український уряд має робити все, щоб його почуло населення на Донбасі. Люди, які живуть там, неймовірно страждають від багатьох проблем від постачань води і перебоїв з електропостачанням, вимкнень мереж мобільного зв'язку, обмеження свободи пересування, фізичної небезпеки та хвороб", - заявляє Волкер.

Він наголошує, що мешканці Донбасу потребують максимальної підтримки від українського уряду. "Йому (уряду. - Ред.) треба бути максимально активним, щоб показати цю підтримку", - додає спецпредставник Держдепу.

Волкер каже, що українському уряду ще треба пройти великий шлях, щоб перетворити Україну на "успішну та процвітаючу демократію". Утім, на його думку, за чотири роки зроблено вже багато.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081362
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору