EN|RU|UK
 Політика України
  2089  36

 Незрозуміло, хто фінансує, хто надає офіс, які права і повноваження: якщо це буде затягуватися, то для мене немає сенсу ваажатися аудитором НАБУ, - Жебрівський

Діяльність аудиторів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) досі не нормована. Екс-голова Донецької ВЦА, член комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ Павло Жебрівський заявив, що зміни до закону про Антикорупційне бюро вже розроблені і мають регламентувати роботу комісії.

Про це Жебрівський заявив в ефірі "112 Україна", передає Цензор.НЕТ

"Є три людини, призначені Верховною Радою, Кабінетом міністрів і президентом, які вважаються аудиторами НАБУ, але не мають ні прав, ні повноважень. І взагалі незрозуміло, що це за структура", - сказав він.

Жебрівський зазначив, що разом з двома іншими членами комісії Володимиром Василенком та Михайлом Буроменським підготував зміни до закону про НАБУ.

Екс-голова Донецької ВЦА, член комісії зовнішнього контролю щодо проведення аудиту ефективності діяльності НАБУ Павло Жебрівський заявив, що зміни до закону про Антикорупційне бюро вже розроблені і мають регламентувати роботу комісії.

"На сьогодні, хто фінансує аудиторів незрозуміло, хто надає офіс незрозуміло, які права і повноваження незрозуміло. І ми підготували з Василенком і Буроменським зміни до закону про НАБУ, ввели ст. 26.1, 26.2, 26.3, де виписали всі ці речі, що законодавець якимось чином забувся, і очікуємо прийняття рішення Верховною Радою. Нам пропонували, що ми можемо напівлегально працювати при комітеті щодо боротьби з організованою злочинністю і корупцією, ми відмовилися, тому що це нелегітимно. Ми хотіли б, щоб наша діяльність була унормована на законодавчому рівні. Що стосується нас, ми і зміни до закону підготували, і алгоритм проведення аудиту на сьогодні нами підготовлений, але для цього нам потрібно, щоб законодавець надав нам таку можливість. Я думаю, якщо це буде затягуватися, то, наприклад, для мене сенсу вважатися аудитором НАБУ просто немає. Є інші сфери для держави Україна, куди я можу прикласти свої знання, сили і розум", - заявив Жебрівський.

Він сподівається, що у вересні комітет Ради з питань запобігання і протидії корупції ініціює розгляд документа в парламенті.

Президент Петро Порошенко 19 червня увів Жебрівського до складу комісії з аудиту НАБУ.

Раніше, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що призначення Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ не відповідає критеріям положень закону про бюро. У Transparency International назвали призначення "недалекоглядним" і "таким, що підриває довіру" до аудиту.

Згідно із законом, перевіряти НАБУ мають три аудитори, які призначаються від президента, Кабміну і Верховної Ради. Кабмін призначив свого аудитора ще рік тому: ним став юрист Михайло Буроменський, професор Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Рада 7 червня призначила своїм аудитором доктора юридичних наук, колишнього топ-дипломата Володимира Василенка.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081224
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору