EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  7524  129
Матеріали за темою:

 Рада суддів назвала неприпустимим відкриття провадження проти судді, який закрив справу Кернеса

На екстреному засіданні Ради суддів у понеділок, 13 серпня, обговорювали ситуацію довкола судді Київського районного суду Полтави Андрія Антонова.

Як передає Цензор.НЕТ, трансляцію засідання вела в YouTube прес-служба Ради суддів України.

"Рада суддів вирішила зазначити неприпустимість публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення судді до кримінальної відповідальності за прийняте рішення до надання правової оцінки судовим рішенням апеляційної інстанції, а діям судді - Вищою радою правосуддя", - заявив глава ради Олег Ткачук .

Втручання в діяльність органів судової влади, а також публічні висловлювання з боку чиновників про необхідність притягнення суддів до відповідальності неприпустимі, зазначив він. Глава комітету з питань незалежності, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук заявив, що прокурори не мають права публічно висловлювати сумніви в правосудності судових рішень поза процедурою оскарження. "Тому ми вважаємо, що Раді суддів слід відреагувати на таку ситуацію, з огляду на те, що вона не поодинока. Останнім часом це дедалі більше починає повторюватися", - сказав суддя.

Заява Генпрокуратури про претензії до судді тепер вплине і на апеляційну інстанцію, додав суддя Ленінського райсуду Дніпра Дмитро Мовчан. "Ця справа щодо апеляції, безумовно, потрапить в апеляційний суд. І колега, який прийме це провадження, одразу розумітиме, що якщо він погодиться з суддею першої інстанції, то він автоматично отримає кримінальне переслідування. Якщо не погодиться з позицією суду першої інстанції, то відразу буде інформаційний сплеск, що судді злякалися прокуратури, кримінального тиску і прийняли таке рішення", - підкреслив він.

Суддя Господарського суду Харківської області Тетяна Суярко назвала ситуацію, що склалася, цькуванням. "Давайте називати речі своїми іменами. Коли ухвалюється будь-яке рішення, а потім відразу на суддю відкривають кримінальне провадження по 375-ій статті, а потім - спецперевірка НАЗК, то це називається не інакше як цькування", - заявила Суярко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3081156
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору