EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  3178  72

 Заява Інституту археології НАН про неунікальність розкопок на Поштовій - не наука, а спроба захопити ділянку, - журналіст Моріна

В Інституті археології при Національній академії наук заявили, що об'єкти і артефакти, знайдені під час археологічних розкопок на Поштовій площі в Києві, дійсно мають стосунок до культурної спадщини міста, але не є чимось унікальним. Активісти вбачають у цій заяві не науковий підтекст.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Главком", голова громадського руху "Почайна", краєзнавець Анабелла Моріна, яка очолила рух за збереження Поштової, вважає, що такі заяви Інститут археології робить для того, щоб дискредитувати роботу Центру археології Києва, який проводив розкопки.

"Це суперництво не наукове - це просто спроби захопити ділянку. І враховуйте, що ця заява Інституту археології, який минулого року заявляв, що треба встановити бетонну плиту під підлогу торгового центру", - прокоментувала "Главкому" заяву Інституту археології Моріна.

Активістка додала, що через цю заяву надання знахідкам на Поштовій площі статусу історичної пам'ятки відкладається.

"Але є експертний звіт Інституту історії Національної академії наук, Інституту філософії НАН та Інституту джерелознавства, в якому йдеться, що ця пам'ятка має стосунок до подій, описаних у літописах", - додала Моріна.

Моріна уточнила, що Міністерство культури рекомендувало з приводу пам'ятки провести міжнародну конференцію.

"Сподіваємося, що вже 5 вересня у Софії Київській її і проведемо, а її співорганізаторами буде Міністерство культури і Міністерство закордонних справ. Зараз тривають переговори", - зазначила Моріна.

Нагадаємо, на Поштовій площі планувалося зведення торгово-розважального центру. Однак у процесі будівництва було виявлено унікальні залишки міського прибережного кварталу стародавнього Києва. Відтоді між компанією і київськими активістами триває боротьба за цю територію.

19 квітня Київрада проголосувала за повернення площі місту. Проект було ухвалено в першому читанні. Після цього були спроби продавити до нього правки, згідно з якими площа залишиться за "інвестором", а повноцінного музею на ній не буде.

Крім того, на 7 червня до порядку денного сесії Київради спочатку було внесено питання створення на Поштовій площі музею, проте потім його вилучили.

20 червня активісти знесли ворота будівництва на Поштовій площі і розбили намети.

8 серпня Міністерство культури України розпочало процедуру надання музею на Поштовій площі в Києві статусу пам'ятки національного значення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080959
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору