EN|RU|UK
 За кордоном
  1301  87

 Колишнього президента Чилі Мішель Бачелет призначено верховним комісаром ООН із прав людини

Колишній президент Чилі і глава "ООН-жінки" Мішель Бачелет призначена новим верховним комісаром ООН з прав людини. На цій посаді вона змінила Зейда Раад аль-Хусейна.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ООН, генеральний секретар Антоніу Гутерріш переконаний, що Мішель Бачелет ідеально підходить на роль захисника прав людини: громадянських, політичних, економічних і культурних. За його словами, вона повною мірою володіє досвідом і якостями, необхідними для цієї роботи.

"У своїй країні вона знала злети і падіння: вона стала першою жінкою, що обійняла пост президента, але кілька десятиліть тому вона і її сім'я піддалися жорстоким переслідуванням влади, - нагадав Антоніу Гутерріш. - Тут, в ООН, вона була першопроходцем, що очолив нову структуру "ООН-жінки".

Генеральний секретар нагадав, що за часів військової диктатури в Чилі Мішель Бачелет пережила катування, будучи лікарем за освітою, вона знає про потреби простих людей. Як дипломат і високопоставлений співробітник ООН вона знає, що потрібно від лідера - як на національному так і міжнародному рівні.

Чинний Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн також переконаний, що Мішель Бачелет володіє всіма необхідними якостями, для того щоб домогтися успіху на новій посаді: це "мужність, завзятість, відданість справі і глибока прихильність справі захисту прав людини" .

Генеральний секретар ООН підкреслив, що Верховний комісар ООН починає роботу на посаді головного правозахисника ООН в складні часи.

"Зростає нерівність, поширюється ненависть. Все частіше відбуваються порушення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права у сфері прав людини. Звужується поле діяльності неурядових організацій. Йде наступ на свободу преси", - зазначив Антоніу Гутерріш. Він додав, що в такій ситуації нам потрібен переконаний поборник прав людини. Саме такою людиною, на його думку, і є Мішель Бачелет.

Генеральний секретар також висловив глибоку подяку Зейду Раад аль-Хусейну, який обіймав пост Верховного комісара останні чотири роки. Раніше на цій посаді були Наві Піллей з Південної Африки, Луїза Арбур з Канади, бразилець Сержіу Вієйра ді Меллу, Мері Робінсон з Ірландії і Хосе Айяла-Лассо з Еквадору.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова 1 серпня звернулася до верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна з проханням вжити заходів для звільнення українців, які незаконно утримуються РФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080925
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору