EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2318  21

 ЄС схвалив прийняття закону про ВАКС і готовий підтримати його створення

Ухвалення закону про Вищий антикорупційнийу суд в Україні відповідає міжнародним зобов'язанням країни, інтересам її громадян та компаній і є позитивним зрушенням.

Відповідну заяву зробила офіційний представник Європейської служби зовнішніх справ, інформує Цензор.НЕТ.

"Ухвалення Україною закону з метою створення Вищого антикорупційного суду є прогресом на шляху виконання міжнародних зобов'язань, а також йде на користь українським громадянам і бізнесу", - йдеться в заяві.

Зазначається, що ця подія - рішучий крок у боротьбі з корупцією в Україні, який є ключовим компонентом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також зобов'язань, взятих Києвом під час саміту Україна-ЄС 9 липня в Брюсселі.

ЄС підкреслює важливість того, щоб всі антикорупційні інституції були повністю незалежними і виконували свої завдання без будь-якого впливу ззовні: "Важливо, щоб цілісність офісу антикорупційного спецпрокурора і довіру до нього, а також до його керівництва було підтримано та посилено".

"Ми з нетерпінням очікуємо, що суд повністю функціонуватиме до кінця року, як того хоче українська влада. Зараз важливо те, що в боротьбі українців із корупцією допоможе лише цілковите виконання цього закону. Європейський Союз готовий підтримати цей процес", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, 13 червня в парламентській газеті "Голос України" опубліковано прийнятий Радою закон про Вищий антикорупційний суд.

Центр протидії корупції (ЦПК) виявив норму, згідно з якою апеляції у справах НАБУ, які зараз уже розглядаються в судах, проходитимуть у судах загальної юрисдикції, а не в новому Антикорупційному суді.

"Ця норма з'явилася в тексті поправок до закону, розданому в комітеті за годину до голосування, а сьогодні - в уже опублікованому законі. Цієї норми також не було в запропонованій комітетом редакції порівняльної таблиці до другого читання, опублікованій на сайті Верховної Ради", - вказали в ЦПК.

12 липня Верховна Рада внесла зміни до закону про судоустрій і статус суддів із поправкою щодо передачі до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) усіх підслідних йому справ із дня початку його роботи, підтримавши вимоги антикорупціонерів.

2 серпня Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080893
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору