EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  7400  39

 Вища рада правосуддя звільнила суддю, яка дала умовний вирок винуватиці ДТП, унаслідок якої загинули двоє пішоходів

Вища рада правосуддя 31 липня звільнила колишню суддю Наталію Квасневську з Вищого спеціалізованого суду з розгляду кримінальних і цивільних справ.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на дані з сайту ВРУ.

19 липня 2013 року о 16.30 на ділянці автошляху Київ-Чоп у с. Березівка Житомирської області Ганна Пожарова, 1990 р.н., їдучи за кермом Toyota-Raw4, розмовяючи телефоном, на великій швидкості в’їхала в автомобіль Volvo S60, який зупинився перед нерегульованим пішохідним переходом, даючи дорогу пішоходам. Машини наїхали на чоловіка (31 рік) і жінку, які переходили дорогу. Від завданих тілесних ушкоджень вони померли.

Дівчина свою вину не визнала і обвинувачувала свого знайомого – водія Volvo. З її слів, він вчасно не загальмував і наїхав на пішоходів, після чого вона врізалася в його машину. Також вона категорично заперечувала, що за кермом говорила телефоном. Однак це було спростовано роздруківками телефонних розмов, показаннями свідків і висновком експерта щодо ДТП.

16 травня 2016 року Житомирський райсуд призначив дівчині 3 роки позбавлення волі.

25 квітня 2017 колегія Вищого спецсуду під головуванням судді Квасневської задовольнила скаргу адвоката і звільнила Пожарову від відбування покарання з випробуванням.

Суд врахував, що засуджена є особою молодого віку (1990 р.н.), уперше притягується до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується, добровільно відшкодувала шкоду одній потерпілій повною мірою та частково двом іншим потерпілим. Також колегія суддів взяла до уваги, що злочин скоєно з необережності, а обтяжувальні обставини відсутні.

Один із суддів з колегії Олександр Єлфімов виніс окрему думку, що касаційний суд не міг повторно посилатись на пом’якшувальні обставини, які вже були враховані судами попередніх інстанцій. Суддя зазначив, що нове покарання є несправедливим і надто м’яким при такому тяжкому злочині.

У подальшому Вища рада правосуддя отримала дисциплінарну скаргу потерпілої на дії судді Квасневської. Сама суддя пояснила, що врахувала вік і характеристики обвинуваченої, добровільну компенсацію збитків, публічне вибачення в засіданні і позицію потерпілих, що вони не вимагають суворого покарання.

ВРП з’ясувала, що в ухвалі суду не вказані мотиви, які є підставою для зміни рішення. "Висновки касаційного суду видаються вочевидь свавільними", – вважають у ВРП. А саме суд не відобразив у рішенні підстави для його зміни, не пояснив, в чому полягає невідповідність покарання та які дані про особу не враховано судами попередніх інстанцій.

У мотивувальній частині суд уникнув викладу таких обставин злочину, як значне перевищення швидкості, розмова телефоном, недотримання дистанції між автомобілями. Незазначення мотивів зміни рішення, як зазначає дисциплінарна палата ВРП, впливає на розуміння рішення і викликає сумніви в безсторонності суду. Відтак у ВРП дійшли висновку, що дії судді Квасневської були спрямовані на звільнення засудженої від тюремного покарання, а не на забезпечення права на справедливий суд. Такі порушення визнані очевидними, грубими і такими, що негативно вплинули на довіру до судової влади. Друга дисциплінарна палата ВРП ухвалила суддю звільнити.

Вищий спеціалізований суд, де працювала Квасневська, був ліквідований у грудні 2017-го у зв’язку з утворенням нового Верховного Суду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080869
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору