EN|RU|UK
 Суспільство
  4970  82
Матеріали за темою:

 Чому в США судять за українську корупцію, а в Україні у справі "чорної бухгалтерії" ПР - повна тиша?" - екс-заступник голови СБУ Трепак

Екс-заступник Голови СБУ Віктор Трепак заявив, що в справі Пола Манафорта головним є політична корупція в Україні і закликав українське громадянське суспільство має "голосно ставити питання про те, чому в США судять за українську корупцію, а в Україні у справі "чорної бухгалтерії" ПР - повна тиша".

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Він зазначив: "Останніми днями увага українських ЗМІ прикута до перебігу судового процесу в США над колишнім керівником виборчого штабу Дональда Трампа під час президентських виборів у США Полом Манафортом (уперше у своїх дописах називаю це прізвище). Але висвітлення цього процесу вітчизняними ЗМІ і обговорення його нашими політиками, експертами, громадськими активістами здійснюється якось відсторонено від України та її політичних реалій – начебто цей процес є чисто американським і до України має другорядне відношення. Цей момент чітко підкреслила Myroslava Gongadze, зазначивши: "Суд над Полом Манафортом у США – це перший серйозний процес над політичною корупцією в Україні часів Януковича. Але українських журналістів тут треба днем з вогнем шукати. Вражає, що на весілля принца Британії цілими командами ідуть, а 60 млн доларів українських мало кого зачіпають. Так... спостереження".

Трепак продовжив: "Насправді первинною в цьому судовому процесі є політична корупція в Україні, а обвинувачення, висунуті Манафорту американськими прокурорами (зокрема, у відмиванні коштів та несплаті податків), є похідними (вторинними) від неї. Те, що інкримінують Манафорту як політтехнологу Януковича та Партії регіонів (у судовому процесі з’ясовується, що не лише їх), – це результат корупційної діяльності так званої політичної еліти України.

Не потрібно забувати, що розслідування щодо Манафорта, про яке говорить увесь світ і яке істотно впливає на політичні розклади в США, розпочалося, зокрема, на основі матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, які в травні 2016 р. мною були передані до НАБУ. Не хочу говорити про те, як частина цих матеріалів (щодо Манафорта) була цілеспрямовано "злита" в публічну площину під час розслідування цієї справи НАБУ і використана під час президентської кампанії в США (це питання для окремого дослідження аудиторів НАБУ та можливого розслідування відповідних правоохоронних органів).

Питання в іншому: чому матеріали "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, у яких фігурують десятки політичних і державних діячів України і які розкривають корупційні механізми приходу до влади та її реалізації у приватних інтересах, не розслідують в Україні. Парадокс судового процесу над Манафотом полягає в тому, що США проводить масштабне розслідування, а Україна повністю заблокувала провадження щодо корупційної діяльності десятків своїх VIP-чиновників".

"Треба говорити прямо: поховання справи щодо матеріалів "чорної бухгалтерії" ПР стало результатом приватно-політичних домовленостей і відбулося в інтересах Банкової та ключових фігурантів вказаних матеріалів. При цьому це блокування відбулося завдяки незаконній передачі справи "чорної бухгалтерії" ПР від НАБУ до ГПУ. Справа, розслідування якої за законом віднесено до виняткової підслідності НАБУ, під надуманим приводом у червні 2017 р. була "скинута" до ГПУ. Власне це і потрібно було усім тим, хто бачив у цій справі загрозу для себе. А така загроза за належного розслідування цієї справи є справді реальною і великою як для ключових представників режиму Януковича, так і для багатьох чільних діячів нинішньої влади.

Розслідування стосовно Манафорта і судовий процес над ним засвідчує разючий контраст у питаннях права у США і Україні. В Україні наразі встановлено повний приватно-політичний контроль на правоохоронною і судовою системами. Сьогодні можна впевнено стверджувати, що, на превеликий жаль, й нові антикорупційні органи значною мірою вже знаходяться під таким контролем. Очевидно, що ті величезні суспільні сподівання, які покладалися на ці органи у питаннях очищення влади і покращення загальної ситуації в країні, не справдяться. Нові антикорупційні органи (як і новий президент) не змогли працювати "по-новому". Найприкріше і найнебезпечніше те, що керівники цих органів через особисту "величність", піар і поступове вмонтовування у загнившу політичну систему дискредитували хорошу і правильну ідею створення цих органів для системної протидії корупції".

Він продовжив: "Повторюю ще раз те, у чому переконаний і про що говорив неодноразово: належне розслідування справи "чорної бухгалтерії" ПР дає шанс на кардинальне очищення влади і усунення першопричин політичної корупції. Ця справа – це шанс правовим шляхом виправити ту небезпечну ситуацію, у якій Україна продовжує перебувати вже багато років. Сподіватися на те, що це можна зробити винятково через наступні вибори – не варто. Треба усвідомлювати, що олігархат і корумпована влада зроблять усе можливе, щоб провести вибори за власним сценарієм. Як правильно зазначив журналіст Остап Дроздов, в Україні вибори "запрограмовані на самопереобрання існуючих еліт. Технологічно вони стали актом легітимізації змовників". Від себе додам, що якби суспільство завдяки ефективному розслідуванню справи "чорної бухгалтерії" ПР отримало правдиву інформацію про корупційні відносини і зв’язки так званої політичної еліти України, то наступні вибори відбувались би далеко не за сценарієм влади – багато її представників займалися б не своїм переобранням, а турбувалися про свій захист від висунутих їм обвинувачень у тяжких корупційних злочинах".

"Тому, як на мене, у зв’язку з судовим процесом над Манафортом українські журналісти, а особливо громадські антикорупціонери , мають голосно порушувати питання про те, чому у США судять за українську корупцію, а в Україні у справі "чорної бухгалтерії" ПР – повна тиша. Ця тиша має бути сигналом для демократично налаштованої частини суспільства про те, що Україна так і не виплуталася із щупалець корупційного спрута і сповзає у прірву", - резюмував Трепак.

Як повідомлялося, у березні 2016 року народний депутат України Сергій Лещенко заявив, що в нього є оригінали документів про переказ екс-президентом України Віктором Януковичем коштів П.Манафорту від офшорної компанії з рахунком у Киргизстані, і просив американських та українських правоохоронців провести розслідування.

У травні 2016 року колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав НАБУ документи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів. Ці документи, за його словами, підтверджують незаконні виплати Партією регіонів готівки українським чиновникам і політикам, а також П.Манафорту, який став пізніше керівником виборчої кампанії Д. Трампа.

Детективи НАБУ і прокурори САП почали досудове розслідування так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів на підставі документів, переданих Віктором Трепак, 30 травня 2016 року.

У рамках розслідування цього провадження повідомлено про підозру в отриманні неправомірної вигоди в розмірі 161 тис. 698 дол., що в еквіваленті за курсом НБУ на момент вчинення злочинів становило 1 млн 294 тис. 438 грн (ч. 3 і ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Пізніше в The New York Times вийшла стаття про роботу П.Манафорта в Україні, після чого він подав у відставку з поста керівника кампанії Д. Трампа.

27 червня 2017 року керівник САП Назар Холодницький повідомив, що підпису П.Манафорта не було ні на одній зі сторінок так званої "амбарної книги" Партії регіонів. Таким чином,САП і НАБУ не знайшли доказів отримання П.Манафортом грошей від Партії регіонів.

Тоді ж НАБУ заявило, що вони разом  із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою не уповноважені розслідувати діяльність П.Манафорта як політичного консультанта Партії регіонів.

Окрім того, у матеріалі, опублікованому газетою Washington Post 28 червня, йдеться про те, що П.Манафорт у 2012-2013 роках підтвердив отримання 17 млн ​​дол. від Партії регіонів. Факт одержання П.Манафортом грошей за роботу для Партії регіонів випливає з документів, які американець подав до Мін'юсту США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів.

Офіс спецпрокурора Роберта Мюллера, який займається розслідуванням втручання Росії в минулорічні американські вибори, висунув обвинувачення за 12 пунктами на адресу екс-глави передвиборчого штабу Трампа Пола Манафорта і його ділового партнера Ріка Гейтса. Зокрема, вони обвинувачуються в незареєстрованій лобістській діяльності на території США в період з 2008 по 2014 рік в інтересах уряду України, Партії регіонів і екс-президента Януковича.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080848
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору