EN|RU|UK
 Економіка
  1672  6

 Терентьєв підтвердив, що тютюновий монополіст "Тедіс" продовжує працювати за схемою, створеною за часів Януковича: "Рішення АМКУ оскаржується в суді"

Схема штучної монополізації дистрибуції тютюнових виробів, яка була створена компанією "Мегаполіс" (згодом перейменованою на TEDIS Ukraine) в 2013 році, продовжує існувати.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив керівник Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв в інтерв'ю редактору БізнесЦензора Сергію Головньову.

Терентьєв нагадав, що АМКУ виграв у Верховному суді справу стосовно "Тедіса".

"У рішенні АМКУ було написано, що накладається штраф, а також виноситься вимога виправити порушення та подати про це відповідну звітність. Так ось, суд сказав, що АМКУ не має права визначати чіткі дії щодо виправлення порушення. Все, що суд виправив у нашому рішенні - це прибрав конкретний план виправлення порушень. Штраф і сама вимога виправити порушення залишилися без змін", - заявив Терентьєв.

Відповідаючи на запитання, чи поламана схема штучної монополізації дистрибуції тютюнових виробів, яка була створена "Мегаполісом" (згодом перейменованим на TEDIS Ukraine) в 2013 році, глава антимонопольного відомства заявив: "Поки що нічого не змінилося, тому що рішення АМКУ оскаржується в суді. Рішення Верховного суду було винесено в червні - буквально місяць тому. "Тедіс" продовжує свої юридичні дії. Програвши Верховний суд, вони повторно подали заяву в суд першої інстанції. Суд не прийняв повторний позов до розгляду. Але проблема в тому, що рішення АМКУ не підлягає виконанню, поки воно оскаржується в суді. Вони постійно приносять нам якісь листочки про те, що триває судовий розгляд. Інструменти антимонопольного права довгограючі. Ми повинні бити в причину. Сам по собі штраф на "Мегаполіс" - це символічна дія. Він говорить про те, що у нас немає священної корови, і ми готові приймати такі складні рішення. Але справа, пов'язана зі змовою тютюнових компаній, досі розслідується".

Відповідаючи на запитання, чому АМКУ не застосував максимальні індекси штрафу до тютюнового дистриб'ютора "Тедіс Україна", який до цих пір є монополістом, Терентьєв сказав: "Це приклад першої, найяскравішої, знакової і чесної дії. Частково - це моє дітище. Я зайняв посаду глави АМКУ в кінці травня 2015 року. В середині літа були призначені держуповноважені. Мій заступник Ніна Сидоренко була призначена в серпні. І фактично, перше завдання, яке їй було поставлено після призначення - це провести розслідування щодо "Тедіса". Розслідування було завершено в найстисліші терміни. У той час, як деякі держуповноважені по три роки всілякі дурниці розслідують. Був накладений один з найбільших штрафів - 431 млн грн. На сьогодні "Тедіс" заплатив у бюджет 300 млн грн".

Разом з тим, журналіст нагадав, що у вересні 2017 року "Наші гроші" опублікувало формули нарахування штрафів в АМКУ, і якби Комітет застосував максимальні індекси, штраф мав би становити 3,45 млрд грн.

У відповідь Терентьєв заявив: "Не виходить там за формулою 3,45 млрд грн. АМКУ має свої дефекти функціонування. Але є стандарти, які прийняті в усьому світі - колегіальність та дискреція (право діяти на свій розсуд - ред.). Це означає, що Комітет має право приймати такі рішення, які вважає доцільними. А завдання Комітету - не оштрафували по максимуму, а виправити економічну ситуацію. Тому, коли пан Ніколов таке пише (Юрій Ніколов, заступник головного редактора видання "Наші гроші", - ред.), це, вибачте, не справа його компетенції".

Глава АМКУ також запевнив, що серед членів Комітету не було не згодних з рішенням щодо "Тедіса": "Це рішення було прийнято одноголосно. Тож, якихось утисків не було. У нас вільна держава. Вільна преса - і це потрібно поважати. Держуповноважені можуть ходити і розповідати все, що вони вважають за потрібне. Я теж можу бути не згоден з чимось, чим займаються держуповноважені. Але є рішення, яке повністю законно. У ньому на нашому боці була Генпрокуратура".

На прохання прокоментувати припущення, що бенефіціари, які досі користуються схемою, створеною за Януковича, зараз перебувають у Москві, а Борис Кауфман, який формально володіє "Тедісом", лише їхній представник, Терентьєв відповів: "Думаю, про це краще говорити з Генпрокуратурою. Наскільки я зрозумів, у ГПУ були докази того, що фінансові потоки ведуть до фінансування тероризму. Саме тому були відкриті кримінальні провадження щодо "Тедіса". Ми ж, за документами, які у нас є, не бачимо там росіян. Знаємо, що росіяни там були. Росіяни з цієї схеми вийшли в жовтні 2015 року".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080746
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору