EN|RU|UK
 Економіка
  698  11

 Європейська Бізнес Асоціація ініціює мораторій на підвищення залізничних тарифів

Компанії і підприємства, що працюють в Україні, вже відчули негативний ефект від попередніх ініціатив залізничного держмонополіста ПАТ "Укрзалізниця" у сфері тарифної політики.

Про це йдеться в листі Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), адресованому в.о. генерального директора УЗ Євгену Кравцову і голові Державної регуляторної служби України Ксенії Ляпіній, повідомляє Мінпром.

Зокрема, з 31 жовтня 2017 року на 15% підвищено тариф на вантажоперевезення, з 19 лютого змінена процедура визначення плати за використання вагонів УЗ - в результаті чого витрати вантажоперевізників зросли на 30-35%.

В обох випадках втрати бізнесу від ініціатив УЗ оцінюються ЄБА з 6,5 млрд грн. Далі з 27 липня УЗ ввела нові ставки за використання своїх вагонів - що призвело до втрат бізнесу на 1,3 млрд грн. Таким чином загальний тариф на вантажоперевезення вже виріс на 25%, за оцінками ЄБА.

"На нашу думку, це не узгоджується із задекларованими намірами про мораторій на подальше підвищення тарифів у 2018 р.", - підкреслюють у Європейській Бізнес Асоціації.

На її думку, нові пропозиції УЗ про уніфікацію тарифів на перевезення різних видів вантажів є ще одним кроком на шляху перманентного підвищення тарифів держмонополістом.

Зазначається, що через це витрати українських підприємств на перевезення залізорудної сировини зростуть на 350 млн грн на рік, на перевезення енергетичного вугілля - на 600 млн грн.

В цілому невиконання плану капітальних інвестицій і незбалансоване підвищення залізничних тарифів з боку УЗ вже обійшлося українській промисловості в додаткових 19 млрд грн. При цьому, отримавши колосальні додаткові кошти, держкомпанія як і раніше не може вирішити проблему з дефіцитом локомотивів для перевезення промислових вантажів, підкреслюють у ЄБА.

У зв'язку з цим Європейська Бізнес Асоціація просить Державну регуляторну службу і "Укрзалізницю" оголосити мораторій на підвищення вантажних тарифів до створення національної комісії регулювання транспорту - незалежного органу, який буде регулювати тарифну політику, в т.ч. в сфері залізничного транспорту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080617
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору