EN|RU|UK
 Політика України
  1553  30

 Інститут нацпам'яті просить скасувати заборону на копіювання архівних документів: Це заважає пізнанню українцями своєї історії

Український інститут національної пам'яті просить Міністерство юстиції та Державну архівну службу скасувати обмеження можливості громадян копіювати архівні документи.

Про це повідомляє прес-служба інституту, передає Цензор.НЕТ.

Йдеться про наказ Мін'юсту від 27 червня, який змінив порядок користування документами Національного архівного фонду. Тепер в архівах заборонено копіювання власними технічними засобами документів великих форматів (більше А4) і справ з товщиною корінця понад 4 см, а також берестяних грамот, документів на пергаменті, рукописів, стародруків, документів зі згасаючим або слабоконтрастним текстом, документів, виконаних аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, архівних фондів та колекцій у повному обсязі.

Мін'юст також обмежив копіювання тільки безконтактними мобільними копіювальними технічними засобами без штативів і знімних об'єктивів.

"Обмеження в копіюванні позбавляють громадян можливості детально досліджувати історію власної родини чи населеного пункту, стоять на заваді пізнання українцями свого минулого. А саме відсутність знань про минуле використовує нині російська пропаганда для поширення нових чи утримання старих радянських міфів, які розколюють українське суспільство. Ми переконані, що в умовах інформаційної війни українська держава має докладати серйозних зусиль для популяризації нашої історії, долучати до ознайомлення з нею своїх громадян. На жаль ухвалені нещодавно зміни можуть завадити в реалізації цих вкрай важливих завдань, тому вони мають бути скасовані", - наводяться в повідомленні слова глави інституту Володимира В'ятровича.

Інститут нацпам'яті направив листи в Мін'юст та Держархівслужбу з проханням відновити можливість громадянам копіювати архівні документи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080573
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору