EN|RU|UK
 Політика України
  776  9

 Суд у Дніпрі ухвалив рішення щодо порушення депутатом від "Самопомочі" Акуленком вимог фінансового контролю з ознаками корупції

Суддя Бабушкінського районного суду Ігор Литвиненко ухвалив рішення щодо депутата Дніпровської міської ради Юрія Акуленка від партії "Самопоміч" у вчиненні дій, передбачених ч. 2 ст. 176 Кодексу про адміністративні правопорушення України (порушення вимог фінансового контролю).

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інформатор.

Видання нагадує, що 16 березня 2017 року Юрій Акуленко за дорученням через Олександра Хомича продав автомобіль Lexus GX 470 на загальну суму в 592 043 гривні. Потім з березня по грудень 2017 року Юрій Акуленко отримував цю суму від Олександра Хомича через його партнера і друга Юрія Акуленка Ярослава Сатарова рівними частинами у вигляді 10 траншей приблизно по 59 тисяч гривень кожен.

"Вказав зміни у своєму фінансовому становищі Юрій Акуленко тільки 31 березня 2018 року, посилаючись на те, що він отримував гроші траншами, а не все відразу. А згідно з роз'ясненнями Національного агентства протидії корупції №3 від березня 2016 року, державний службовець або депутат будь-якого рівня зобов'язаний відразу ж декларувати зміну свого фінансового становища тільки в разі, якщо одноразовий дохід становить понад 50 прожиткових мінімумів. На 2017 рік це було 80 і більше тисяч гривень. 15 лютого 2018 року громадянин Муравський подав заяву №567 в поліцію про порушення депутатом міськради Акуленком вимог фінансового контролю з ознаками корупційної діяльності", - пишуть автори публікації.

Сьогодні, 9 серпня, суддя Бабушкінського районного суду Дніпра Ігор Литвиненко оголосив своє рішення у справі № 200/9598/18 за адміністративним провадженням № 3/200/2762/18 за обвинуваченням депутата Дніпровської міської ради від партії "Самопоміч" Юрія Володимировича Акуленка за ч. 2 ст 176 КпАП (порушення вимог фінансового контролю).

"Згідно з висновком наукової ради Верховного Суду України, в разі, якщо пропущено терміни, згідно з ч. 3 ст. 38 закону України "Про протидію корупції", адміністративна відповідальність може наступити тільки протягом 3 місяців з моменту складання протоколу про таке правопорушення, але не пізніше року з моменту виявлення адміністративного правопорушення, що має корупційний характер за умови, що обвинувачений свою провину визнає. Формально терміни були прострочені, а громадянин Акуленко Ю.В. свою провину не визнає. Тому провадження за цією справою про адміністративне правопорушення припинено, справу закрито. Хоча особисто я як суддя вважаю, що Юрій Акуленко все ж винен у скоєнні цього правопорушення", - оголосив свій вердикт суддя Ігор Юрійович Литвиненко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080540
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору