EN|RU|UK
 Політика України
  881  14

 Каспрук оскаржить у суді своє відсторонення від посади мера Чернівців і готовий до перевиборів

Відсторонений глава міста Чернівці Олексій Каспрук сподівається на призначення Верховною Радою дострокових виборів міського голови та Чернівецької міської ради, а зараз готує судовий позов щодо незаконності свого відсторонення.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Еспресо 8 серпня.

За словами Каспрука, сьогоднішня ситуація в Чернівцях повторює події в місті в 2011 році: "Ті ж дійові особи - люди з найближчого оточення Дмитра Фірташа - у 2011 році влаштували такий же переворот, усунувши нашого багаторічного мера Миколу Федорука".

Він нагадав, що тоді вибори міського голови не призначалися протягом трьох років.

"Зрозуміло, що ці фінансові, бізнесові групи зацікавлені в тому, щоб містом, розпорядчими функціями управляла особа, яка залежить від депутатів", - додав політик.

За інформацією Каспрука, секретар Чернівецької міської ради вже звернувся до парламенту щодо призначення позачергових виборів міського голови.

"Але так само вони, думаю, люди, на яких має вплив Фірташ у Верховній Раді, будуть робити все, щоб ця постанова не була прийнята. Тобто, вона може навіть бути винесена на голосування, як це було кілька років тому з Федоруком, і не набере необхідної кількості голосів", - вважає відсторонений міський голова.

Каспрук також нагадав, що у Верховній Раді є проекти постанов про призначення виборів Чернівецької міської ради, які "на жаль, досі не розглянуті".

"Я завжди говорив, що я готовий в будь-який момент йти на перевибори. Це єдиний правильний, демократичний шлях, щоб чернівчани, громадяни територіальної громади могли дати оцінку цим подіям", - підкреслив він.

На думку Каспрука, парламент мав би вже у вересні призначити вибори в Чернівцях, так само як і в інших містах, зокрема, в Луцьку та Миколаєві.

"До моменту прийняття Верховною Радою рішення про дострокові перевибори, безумовно, я готую позов, він найближчим часом зайде в суд. Я буду скасовувати це рішення (про звільнення. - Ред.) у зв'язку з тим, що воно не відповідає закону", - зазначив він.

Нагадаємо, 26 липня депутати міської ради під час таємного голосування відсторонили від виконання обов'язків мера Чернівців Олексія Каспрука. У місті відбулися акції протесту проти цього рішення. До призначення наступних виборів обов'язки мера виконує секретар міської ради Василь Продан.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080529
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору