EN|RU|UK
 Політика України
  1325  5

 29 громадських організацій не визнали виборів до громадської ради МінТОТ, - заява

29 громадських організацій виступили із заявою, що не визнають цих виборів до громадської ради Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ).

Про це представники громадських організацій повідомили Цензор.НЕТ.

У заяві організацій сказано, що 1 серпня з другої спроби в МінТОТ було проведено установчі збори щодо створення громадської ради, а також нагадується, що першого разу установчі збори не відбулися через бійку серед її учасників.

"26 організацій увійшли до складу громадської ради, при цьому майже всі організації пов'язані з адвокатом Наталією Целовальніченко, яку журналісти підозрюють у виманюванні коштів у переселенців, а також адвокатом Геннадієм Борісічевим. Одна з цих організацій була створена за місяць до проведення установчих зборів", - йдеться в заяві.

Зазначається, що на зборах були присутні представники 41 організації, при цьому 27-30 осіб голосували одноголосно за всі питання. Так, одноголосно було ухвалено рішення про обрання трьох членів рахункової комісії, секретаря і голови установчих зборів - Целовальніченко. "Цікавим є і той факт, що ще у 2017 році до складу Громадської ради МінТОТ подали свої заявки 106 інститутів громадянського суспільства, а сама Наталя Целовальніченко не ввійшла до їх складу через те, що надала документи з неправдивими відомостями. Це не завадило цього разу їй очолити Ініціативну групу з підготовки Установчих зборів і самій розглядати документи своїх організацій на участь, і відмовляти в участі іншим", - зауважують представники громадських організацій.

Крім того, близько десяти профільних відомих організацій покинули збори на знак протесту. Зокрема, "Донбас SOS", ГО "Ерлайт", БФ "Право на захист", "Українська народна рада Донеччини та Луганщини, БО "Благодійний фонд допомоги батальйону "Донбас", "Міжнародне агентство змін", ГО "Ти потрібен Україні", Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація "Чайка".

"Неможливо виграти в карти у шулерів", - так прокоментувала перебіг подій Олександра Дворецька, виконавчий директор "Схід - SOS".

Громадські працівники нагадали, що законодавство рекомендує формувати громадські ради в складі 35 членів, але 27 учасників зборів проголосували одноголосно за скорочення кількості членів ради до 26 осіб. "Це було зроблено з метою обмеження впливу громадськості на рішення майбутньої громадської ради та концентрації влади в руках осіб, наближених до керівництва Міністерства", - наголошується в заяві.

Крім того, в заяві йдеться про те, що раніше МінТОТ відмовився робити публічне голосування в інтернеті, "яке б унеможливило фальсифікації виборів і привернуло широкі кола громадськості до обговорення складу ради".

У зв'язку з цим громадські організації вимагають від МінТОТ не затверджувати персональний склад Громадської ради, провести відповідну оцінку документів установчих зборів і провести голосування до складу ради, використовуючи голосування он-лайн за прикладом Міністерства охорони здоров'я України.

Це звернення підписали: "Схід СОС", "Донбас СОС", Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація "Чайка", Українська народна рада Донецької та Луганської областей, "Міжнародне агентство змін", "Всеукраїнське громадське об'єднання "Рушійна сила", "Благодійний фонд допомоги батальйону "Донбас", "Ти потрібен Україні", "Україна. Час об'єднуватися", "Суспільство свідомих громадян", "Союз учасників АТО Боярки", "Луганська коаліція "Громадяни за прозорість дій влади", "Територія - новий схід", "Переселенці Донбасу на Сумщині", "На Добро", "Мій.Дім.Юа", "К-К", "Солідарність", "Міст 3.10", "Активне громадянське суспільство", "Міцна громада", Приватна наукова установа "Центр економіко-правових досліджень", "Говори!", "Свої" та "Громадський центр городян "Перспектива".

Раніше в середу відбулися установчі збори для формування складу громадської ради при МінТОТ, за підсумками яких шляхом рейтингового таємного голосування було обрано 26 його членів.

Михайло Бакалюк ("Всеукраїнське об'єднання (ВО) "Патріот"), Дмитро Горбачов ("Запорізький обласний фонд "Міст"), Ольга Мотінова ("Координаційний центр допомоги"), Геннадій Нікіша ("ВО вимушено переміщених осіб "Україна - моя сім'я"), Ірина Гладка ("Союз переселенців "Світ на долоні"), Юрій Зиков ("Об'єднання переселенців "Спільна справа"), Катерина Звєрєва ("Благодійний фонд (БФ) "Миротворча ініціатива Донбасу"), Катерина Кочеткова ("Союз переселенців Донбасу"), Андрій Тимошенко ("Соціальна молодь"), Аліна Чуєшова ("Асоціація переселенців України"), Сергій Козінь ("БФ "Міжнародна гуманітарна місія"), Артем Зінченко ("Люстрація"), Вікторія Чмірьова ("Вимірювання якості"), Вадим Єгоров ("Об'єднаний екологічний рух Запоріжжя"), Сергій Даруга ("Планета милосердя"), Лариса Пантелюк ("ВО "Українці Донбасу та Криму"), Олег Поліванов ("Народне коло"), Костянтин Блажевич ("Закарпаття-Донбас"), Аза Голощапова ("Переселенці Криму та Донбасу"), Світлана Кузіна ("Кримська громада"), Геннадій Борисичев ("Громадський рух "Земляки"), Яна Васильченко ("Фортеця Європи"), Олександр Куліковський ("Всеукраїнська люстрація"), Ірина Лисенко ("Зростаймо здорові"), Наталія Целовальніченко ("Луганська правозахисна група") і Руслан Ригованов ("Платформа соціально-гуманітарних ініціатив та інновацій "Єдиний координаційний центр").

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080525
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору