EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  4465  50

 Археологічні знахідки на Поштовій площі стандартні для київського Подолу, - Інститут археології НАН

Припускати, що в районі нинішньої Поштової площі проходило хрещення Русі - дилетантизм, який не підтверджується ні археологічними, ні письмовими свідченнями.

Про це йдеться в прес-релізі, опублікованому на сайті Інституту археології Національної академії наук України, передає Цензор.НЕТ.

"Виявлені розкопками ДП "Центр археології Києва" на Поштовій площі об’єкти й артефакти є інформативними, проте не унікальними, а радше, стандартними для центральної частини київського Подолу", - сказано в заяві.

В Інституті археології НАН підкреслили, що артефакти в інших частинах Києва не поступаються історичною цінністю тим, що знайдені на Поштовій, а "іноді мають більш високий рівень експозиційності".

Також у повідомленні сказано, що ДП "Центр археології Києва", яке проводило розкопки, досі не розробило концепцію музею, а також пропозиції щодо його експозиційної площі, характеру експозиції, програми діяльності тощо

Також створення музею на Поштовій пов'язано з вирішенням проблеми консервації археологічних залишків, найперше, деревини, але ніхто в Україні зробити цього не зможе. "В Україні на сьогодні відсутні методики, фахівці і реставраційні організації, які можуть виконати ці роботи", - підкреслюється в заяві.

У зв'язку з усім вищезазначеним, Інститут археології НАН пропонує здійснити на Поштовій площі археологічні дослідження "повною мірою", а також створити спеціальну комісію, яка повинна вирішити питання музеєфікації знахідок "у порядку та на підставах, визначених законом".

Нагадаємо, на Поштовій площі планувалося зведення торгово-розважального центру. Однак у процесі будівництва були виявлені унікальні залишки міського прибережного кварталу стародавнього Києва. Відтоді між компанією і київськими активістами ведеться боротьба за цю територію.

19 квітня Київрада проголосувала за повернення площі місту. Проект було ухвалено в першому читанні. Після цього були спроби продавити до нього правки, згідно з якими площа залишиться за "інвестором", а повноцінного музею на ній не буде.

Крім того, на 7 червня до порядку денного сесії Київради спочатку було внесено питання створення на Поштовій площі музею, проте потім його вилучили.

20 червня активісти знесли ворота будівництва на Поштовій площі і розбили намети.

8 серпня Міністерство культури України розпочало процедуру надання музею на Поштовій площі в Києві статусу пам'ятки національного значення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080497
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору