EN|RU|UK
 Політика України
  4290  40

 Росія застосовує проти України спектр методів невійськового характеру, - Черниш

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш зазначає, що Російська Федерація більше не намагається впливати на українське суспільство за допомогою прямої пропаганди, однак перейшла до прихованої інформаційної діяльності, поволі нав'язуючи потрібну їй точку зору.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Те, що українське суспільство навчилося відрізняти - це пряма пропаганда, прямолінійна, з проросійськими месседжами. Але росіяни вже змінили тактику: давно вже це не пряма, а прихована інформаційна діяльність на території України. Тобто, це вже не такі меседжі, які сприймає суспільство, а це вже більш тонкі, які схиляють суспільство до певної думки, а не прямо нав'язують її", - сказав В.Черниш.

Також міністр розділив пропагандистські зусилля Росії в Україні на дві категорії: підтримка тих, хто, на думку Москви, має прийти до влади в Україні, а також дискредитація тих, кого вони не хочуть бачити при владі.

В.Черниш зазначив, що паралельно з військовими методами впливу і тиску на Україну РФ застосовує комплекс інших дій - невійськового характеру, в тому числі застосування економічних санкцій, використання дипломатії для схиляння до необхідної їй позиції країн світу, підтримка бізнесу, що симпатизує Росії, використання системи неурядових організацій проросійської спрямованості і релігійних організацій, а також діяльність розвідувальних органів.

"Також дуже серйозно наукова машина Російської Федерації працює на вивчення проблем України. Я абсолютно переконаний, що кількість наукових і експертних установ Росії, які займаються Україною, більша, ніж у самій Україні. Дуже багато робить їх Національний інститут стратегічних досліджень", - висловив упевненість він.

За словами В.Черниша МінТОТ проводить щомісячний моніторинг таких невійськових дій РФ в Україні.

"Ми в міністерстві зафіксували за червень як мінімум 450 таких дій, або випадків вандалізму, чи конфліктів, які так чи інакше використовуються Російською Федерацією для ескалації протистояння всередині нашого суспільства", - додав керівник міністерства.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080422
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору