EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  11862  52

 Український період Манафорта може стати ключем до розгадки в резонансному розслідуванні Мюллера, - The Washington Post

У розслідуванні зв'язків членів передвиборчого штабу Дональда Трампа з Росією знайшлася несподівана обставина після того, як у пресі з'явилися повідомлення про те, що голові штабу Полу Манафорту та його компаньйону Ріку Гейтсу пред'явили обвинувачення щодо 12 епізодів. Згідно із обвинуваченням, вони отримували гроші від українських чиновників, але приховали ці доходи від уряду США.

Про це йшлося в документальному фільмі "Іноземний консультант" від The Washington Post, повідомляє Цензор.НЕТ.

Задовго до того, як в Україні завдяки його зусиллям змінилася влада, Пол Манафорт був політичним ділком у Вашингтоні, будував свій політичний вплив як радник кандидатів у президенти США від Республіканської партії. Однак у 80-х він знайшов новий ринок для своїх послуг за кордоном як партнер фірми Black, Manafort, Stone and Kelly - першої компанії, яка, крім традиційного політичного консультування в США, також пропонувала свої лобістські послуги часто одіозним лідерам іноземних держав.

Манафорт представляв інтереси диктаторів Філіппін і Заїру (Конго), а також лобіював надання зброї військовому диктатору Анголи. Він уклав ряд надзвичайно прибуткових контрактів за кордоном. Але, незважаючи на це, він періодично опинявся на мілині, що змушувало його займатися не зовсім звичайною діяльністю та в кінцевому підсумку привело його до Києва.

У 2005 Манафорт почав працювати на найбагатшу людину в Україні - Ріната Ахметова. У той час Ахметов та інші українські олігархи втратили частину свого впливу через народне повстання (Помаранчева революція. - Ред.). Завданням Манафорта і його команди було відновити цей вплив шляхом порятунку кар'єри колишнього прем'єр-міністра Віктора Януковича.

Манафорт звик мати справу з жорстокими людьми, але робота з Януковичем ставила перед ним унікальне за складністю завдання. За словами радника Януковича Ганни Герман, Янукович "представляв ту частину України, яка не вміла посміхатися, що було дуже характерною рисою". За її словами, це були шахтарі і люди, які важко працювали, - суворі люди. Янукович сильно змінився після того, як Манафорт зібрав команду і приступив до роботи.

"Якщо порівняти Януковича в 2004 і в 2010 році, ви помітите, що це дві абсолютно різні людини. Це була блискуча робота технолога щодо відшліфовування людини, починаючи з його манер" - каже Ганна Герман.

У Манфорта також була політична стратегія: він впровадив використання більш сучасних методів опитування та цілеспрямоване поширення інформації.

За словами Тараса Березовця, політтехнолога основного на той час конкурента Януковича Юлії Тимошенко, Манафорт використовував абсолютно різні посили для електорату, залежно від регіону проживання та віросповідання.

У багатьох сенсах Україна в той час представляла собою дві країни в одній: жителі східної її частини були російськомовними і орієнтувалися на Москву, у той час як західна її частина тяжіла до Європи. Манафорт зображував Януковича як людину, здатну об'єднати країну і запропонував європейську інтеграцію як національну ідею, знаючи, що жителі обох частин країни хочуть жити краще.

Однак, кажуть, він не соромився використовувати культурні, мовні та релігійні відмінності українців у своїх інтересах.

"Стратегія Манафорта полягала у визначенні найбільш гострих тем, що дуже нагадувало його стратегію під час виборчої кампанії Трампа в США" - каже журналіст, а нині народний депутат Сергій Лещенко.

У 2010 Янукович повернувся на політичну арену країни як президент. Може, Манафорт і вважав, що майбутнє України має бути пов'язане із Заходом, але коли йшлося про його особисті інтереси, він звертав свій погляд на Росію і співпрацював з найвпливовішими олігархами в регіоні, зокрема з алюмінієвим магнатом Олегом Дерипаскою, який зі свого боку має тісні зв'язки з президентом Путіним.

Дерипаска і Манафорт заснували спільну інвестиційну компанію PERICLES на Кайманових островах, у яку Дерипаска вливав мільйони доларів у надії отримати солідні дивіденди. Це була перша з декількох виявлених згодом офшорних компаній, котрі використовувалися Манафортом, через які в нього виникли проблеми. Але для того, щоб зберегти свій вплив і продовжувати укладати угоди, йому потрібно було, щоб Янукович залишався при владі. Але в 2011 році Янукович перейшов межу: його головний опонент Тимошенко була заарештована і засуджена, що викликало хвилю протестів у всій країні.

За словами колишнього лобіста Тимошенко в США Джима Слаттер, Захід спостерігав за ходом цього судового процесу і прийшов до висновку, що це було політичне переслідування.

Щоб стримати кризу, що насувалася, Манафорт звернувся в одну з найвідоміших у сфері комерційного права юридичних компаній Skadden Arps, яка в 2012 році підготувала доповідь у справі Тимошенко, згідно з якою доказів того, що її позбавили права на справедливий суд, було мало. Ця доповідь пізніше дорого обійшлася всім, хто був причетний до її появи на світ, оскільки обвинувачення проти Пола Манафорта і Ріка Гейтса посилалося на мільйони доларів, якими оплатили доповідь та інші матеріали, спрямовані на відновлення репутації режиму Януковича. Ці платежі проходили через офшорні рахунки, і саме таке відмивання коштів через офшорні компанії і привернуло увагу слідства.

Один з юристів Skadden зізнався, що брехав слідству під час допиту, пов'язаного з доповіддю. Що стосується Януковича, йому було завдано непоправної шкоди, а доповідь на Заході було опубліковано занадто пізно.

Країна почала тріщати по швах, коли Янукович змінив курс з євроінтеграції на зближення з Росією. У 2014 році антиурядові демонстрації паралізували Київ, а пізніше перетворилися на кровопролитне протистояння після того, як поліція відкрила вогонь по демонстрантах. Янукович утік до Росії, а Тимошенко звільнили з в'язниці. Сергій Лещенко опублікував чорну бухгалтерію Партії Регіонів за період з 2007 по 2012 рік, згідно з якою Манафорт нібито отримав 12,7 мільйона доларів. У ній також були дані про хабарі суддям, телекомпаніям, депутатам, членам Центральної виборчої комісії.

Манафорт наполягає, що ці дані були сфальсифіковані і він ніколи не отримував цих грошей. Янукович заперечує всі звинувачення в корупції. Чорну бухгалтерію було опубліковано через 2 роки після революції, що дало Манафорту можливість попрацювати з його останнім клієнтом в США під гнітом навислих над ним проблем юридичного і фінансового характеру. Крім того, що він втратив своє основне джерело доходів в Україні, проти нього подав позов Дерипаска. Це стало чимось на зразок фінансової кризи для Манафорта, якому потрібно було знайти джерело доходів, щоб оплачувати рахунки, і зробити це швидко. Навесні 2016 року він приєднався до виборчого штабу Трампа як неоплачуваний консультант. Може здатися дивним, що Манафорт погодився робити це безкоштовно, але він знав, що вплив можна перетворити на готівку, і всього за кілька місяців вже очолював виборчу кампанію.

Однак після публікацій про його діяльність в Україні, Манафорта попросили покинути виборчий штаб.

Манафорт був першим, кому пред'явив у жовтні 2017 року обвинувачення спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії у вибори президента США. Серед іншого, його звинуватили в тому, що він не зареєструвався як іноземний агент і представляв інтереси України. Однак найбільш небезпечними для Манафорта і його партнера Гейтса були обвинувачення фінансового характеру, пов'язані з відмиванням через офшори грошей, отриманих від українських чиновників, і використання їх для придбання дорогої нерухомості й автомобілів.

Трамп швидко дистанціювався від колишнього керівника свого виборчого штабу. Однак роки, проведені Манафортом в Україні, можуть бути ключем до розгадки головного питання, на якому, власне, і зосереджено розслідування Мюллера.

Коли слідчі намагаються розібратися, чи існувала змова між Росією і членами передвиборчого штабу Трампа, то вони обґрунтовано звертають свою пильну увагу на керівника цього штабу - Пола Манафорта, який пов'язаний з дружніми Кремлю олігархами і політиками.

Гейтс уже пішов на угоду зі слідством, проте Манафорт заперечує всі звинувачення проти нього. Якщо його визнають винним, він може провести залишок життя за ґратами.

Нагадаємо, американські прокурори 31 липня на початку суду над Полом Манафортом в американському штаті Вірджинія заявили, що вважають колишнього главу виборчої кампанії президента Дональда Трампа податковим шахраєм.

Прокурори заявляють, що багато своїх транзакцій Манафорт переказував з рахунків, відкритих на Кіпрі. Ця схема, як стверджує обвинувачення, використовувалася для приховування мільйонів доларів доходів від лобістської роботи Манафорта в Україні.

Процес, який триває у Вірджинії, буде першим із щонайменше двох. Другий повинен початися у вересні в столичному окрузі Колумбія, головна увага цього процесу буде прикута до політичних питань. У червні 2016 року Манафорт був присутній на зустрічі функціонерів з оточення Трампа з громадянами Росії, які нібито мали у своєму розпорядженні компрометуючі матеріали щодо кандидата в президенти США від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер і його команда вже 14 місяців проводять розслідування можливого втручання Кремля у вибори в США.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080216
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору