EN|RU|UK
 Політика України
  4520  29
Матеріали за темою:

 У справі Гриба є третій фігурант - Стефан Капінос: "Це людина, у якої з Павлом був один акаунт"

У справі ув'язненого в Росії українця Павла Гриба є третій фігурант, відомий під анкетними даними Капінос Стефан Августинович.

Як повідомляє журналіст Цензор.НЕТ, про це йдеться в обвинувальному висновку, який зачитав прокурор у Північно-Кавказькому військовому окружному суді в Ростові-на-Дону, де 23 липня відбулося перше засідання по суті у справі молодого українця Павла Гриба. Нагадаємо, судді знову продовжили йому термін арешту - на три місяці.

Зокрема, в обвинувальному висновку прокурор каже, що Гриб діяв "за пособництва невстановленого громадянина України, відомого під анкетними даними Капінос Стефан Августинович".

Нібито з ним Гриб познайомився ще в 2013 році, і Стефан повідомив Павлу, про те, що "обізнаний зі способами виготовлення вибухових речовин, саморобних вибухових пристроїв, методами введення їх у дію шляхом вибуху". І "схиляв Тетяну Єршову" (дівчину, до якої він приїхав на зустріч. - Ред.) Гриб разом із Капіносом. Щодо останнього росіяни також завели справу.

Пошуки будь-якої інформації про цю людину в українських націоналістичних організаціях результатів не дали - ніде такого імені не знають.

"Павла Гриба ніколи у нас не було! Але про нього я хоч з новин чув, а ось про Стефана Капіноса - взагалі нічого не знаю", - заявив заступник голови політичної партії "УНА-УНСО" Ігор Мазур.

Схожі відповіді дали і в "Національному корпусі", "Правому секторі", "С-14", "ВО Свобода", у правоохоронних органах, які займаються націоналістами. Російський адвокат Павла Марина Дубровіна теж не може детально розповісти, хто такий Стефан Капінос.

"Це людина, у якої з Павлом був один акаунт. У нього був також пароль, вони спільно вели листування - обидва виходили під одним акаунтом, - каже Дубровіна. - Сам же Павло про це нічого не говорить. Насправді, я навіть не знаю, чи знайомі вони. Думаю, що вони не знайомі ".

Батько Павла Ігор Гриб говорить, що зі Стефаном Капіносом одного разу бачився.

"Ця особа - реальна, мені здається, що молодий хлопець, може, навіть дитина Пашиного віку, - каже Ігор Гриб. - Я навіть з ним розмовляв телефоном. І з ним, і з мамою його. Вони жили в Дніпрі, переїхали до Харкова. І перестали виходити на зв'язок".

В інтернеті можна відшукати згадку, що людина з таким же ім'ям, по батькові та прізвищем - Стефан Августинович Капінос - у 2014 зарахована на денне відділення в Дніпропетровський радіоприладобудівний коледж, спеціальність - "Конструювання, виробництво та технічне обслуговування виробів електронної техніки". Директор коледжу Василь Тихонов у коментарі Цензор.НЕТ підтверджує - дійсно, такий студент був, але через півроку навчання був відрахований - за невідвідування.

Детально про те, з чого починалася ця історія, про суть справи і обвинувачення, а також про судове засідання читайте в статті "Не було у дітей планів підривати школу!". Любовно-агентурна історія Павла Гриба"

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080213
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору