EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  703  4
Матеріали за темою:

 Можливо, позови Києва спонукають РФ звільнити українських політв'язнів. Просто, щоб закрити проблему з ЄСПЛ, - Фейгін

Подання до Європейського суду з прав людини позови проти РФ щодо українських політв'язнів буде кроком Києва в правильному напрямку, однак чекати миттєвих результатів не варто.

Рішення України подати до Європейського суду з прав людини позов проти Росії щодо українських політв'язнів може спонукати Москву до звільнення утримуваних осіб. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський захисник Марк Фейгін, передає Цензор.НЕТ.

"Тут є юридичний і політичний аспекти. З юридичної точки зору, це міждержавна вимога, пов'язана з порушенням Конвенції про права і свободи громадянина. Вона буде подана в інтересах громадян України, які перебувають в ув'язненні або під судом в РФ. Тобто мова про серйозні порушення норм цієї конвенції, яку Росія, як член Ради Європи, зобов'язана дотримуватися. Однак через велику завантаженість ЄСПЛ розгляд таких справ триває роками. Правда, у деяких скарг є пріоритетний порядок розгляду - це може прискорити процес. Наприклад, справа Pussy Riot розглядалася шість років. І вона було пріоритетною. Виходить, що суд розглядає справу роками, а люди весь цей час сидять. А в ЄСПЛ навіть пріоритетних скарг багато", - зазначив Фейгін.

Він підкреслив, що РФ болісно реагує на будь-які позови і вимоги.

"Мені здається, що подання такої скарги з боку України має і політичний характер. Зверніть увагу, як правило, суди приймають рішення на користь України. Тому Києву вигідно і навіть необхідно експлуатувати (в хорошому сенсі цього слова) судові європейські інстанції. Це дозволить створити правову базу, яка якоїсь миті дасть свій результат. Росія хоч і ігнорує деякі рішення і не виконує їх, але все одно дуже болісно реагує на всі ці позови і вимоги. Перш за все тому, що це вкотре доводить: РФ - не правова держава, в якій ігнорують міжнародні норми і правила. І, можливо, позови України спонукають Росію звільнити українських політв'язнів. Просто, щоб закрити проблему з ЄСПЛ. Тож, думаю, це крок у правильному напрямку, але чекати миттєвих результатів не доводиться", - сказав Фейгін.

За його словами, щоб не виконувати рішення міжнародних судів, у Москві можуть заявити, що вони суперечать російській конституції.

"Росія майже завжди виконує матеріальні вимоги - різні компенсації виплачуються практично в 100% випадках. А ось правові складові тих чи інших рішень Москва виконувати не хоче. Тому, якщо ЄСПЛ ухвалить рішення на користь українських політв'язнів, Росія може заявити, що воно суперечить конституції країни. І виконувати його не буде. Тобто за необхідності обійти це рішення Москва зможе. Хоча насправді членство РФ у Раді Європи за пріоритетністю вище конституції країни. Навіть у самій конституції зазначено, що міжнародні норми пріоритетніші за національні", - резюмував Фейгін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080197
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору