EN|RU|UK
 Суспільство
  1205  5
Матеріали за темою:

 Суддя старого Верховного Суду судиться із Вищою кваліфікаційною комісією суддів

У Києві 5 вересня відбудеться засідання Верховного Суду: розглядатимуть позов колишнього колеги на дії Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо рішення перевести дванадцять служителів Феміди до апеляційних судів різних рівнів.

Про це стало відомо з Єдиного реєстру судових рішень, інформує Цензор.НЕТ.

Позивач - суддя Верховного Суду України, якого рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) перевели на посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду, говориться в постанові про призначення засідання.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, такий крок комісією було здійснено в рамках реформування судоустрою - нові судді до Верховного Суду України добиралися на конкурсній основі.

На посаду судді Київського апеляційного адміністративного суду були рекомендовані Олег Кривенда та Олександр Волков. Один із них, судячи з клопотання, оприлюдненого судом, подає на комісію.

Нагадаємо, рішення ВККС викликало шквал критики з боку працівників судової гілки влади. Дванадцять суддів Верховного Суду було рекомендовано перевести в розформовані апеляційні суди. Суддя Верховного Суду України Галина Канигіна публічно називала таке рішення розправою.

Так, один з дванадцяти перенаправлених на іншу роботу суддів Верховного Суду вирішив опротестувати рішення ВККС через суд.

Олександр Волков відомий тим, що в 2010 році його вже намагалися звільнити в рамках тодішньої реформи судової системи функціонерами Януковича. Він відновився на роботі через Європейський суд з прав людини і домігся грошової компенсації. Брав участь у конкурсі на посаду судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду, але набрав недостатньо балів.

Олег Кривенда був фігурантом журналістських розслідувань. За його досьє видала негативний висновок Громадська рада доброчесності.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080191
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору