EN|RU|UK
 За кордоном
  1305  11

 Російська військова присутність в Абхазії і Південній Осетії порушує міжнародне право, - Могеріні

Євросоюз у зв'язку з 10-ю річницею подій у Південній Осетії підтверджує, що його прихильність до мирного врегулювання конфліктів у Грузії залишається такою ж сильною, як і раніше, заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Європейський Союз знову заявляє про свою тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться в комюніке верховного представника ЄС із закордонних справ, поширеному у вівторок в Брюсселі.

"На жаль, російська військова присутність як в Абхазії, так і в Південній Осетії продовжує порушувати міжнародне право і зобов'язання, прийняті Росією відповідно до угоди від 12 серпня 2008 року за посередництва Європейського Союзу", - наголошується в документі.

У ньому підтверджується зобов'язання ЄС продовжувати брати участь у зусиллях із стабілізації і врегулювання конфліктів у Грузії, в тому числі виконанням своїх повноважень як співголови в Женевських дискусіях, зусиллями спеціального представника ЄС і постійною присутністю на місцях місії спостерігачів Євросоюзу.

"ЄС вітає пакет пропозицій "Крок до кращого майбутнього" уряду Грузії, який може принести користь громадянам, що проживають по обидва боки адміністративних кордонів, шляхом сприяння торгівлі, освіті та мобільності. Такі пропозиції узгоджуються з політикою Європейського Союзу щодо взаємодії з сепаратистськими регіонами Грузії", - заявила Ф.Могеріні.

У комюніке наголошується, що за минулі 10 років "Грузія зміцнила свої демократичні інститути і провела реформи в галузі верховенства права". Як вважають в ЄС, "Грузія розвинула процвітаючу економіку і стала важливим напрямком прямих іноземних інвестицій і туризму".

"Зараз вона являє собою модель демократичної стабільності в регіоні", - йдеться в документі.

"Взаємодія ЄС із Грузією - це справжнє партнерство, засноване на політичній асоціації та економічній інтеграції, а також на міцній дружбі між нашими народами", - підкреслила Ф.Могеріні.

Нагадаємо, що 7 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії під приводом необхідності захисту громадян Росії (жителів Цхінвальського регіону, яким незаконно роздали громадянство Росії. - Ред.) та окупували більшу частину Західної Грузії, і наблизилися до Тбілісі на відстань 30 кілометрів. Після міжнародного втручання російські війська були передислоковані в два грузинські регіони – Абхазію і Цхінвальський регіон. Пізніше Росія визнала окуповані території незалежними, призначивши там свою маріонеткову владу. До цього дня ці території (20% територій Грузії) перебувають під російською окупацією, що підтверджено і визнано міжнародною спільнотою. На окупованих територіях Грузії дислоковані до 10 тисяч російських військовослужбовців.

В результаті війни загинули 408 громадян Грузії, з них 170 військовослужбовців, 14 співробітників МВС, 224 цивільних осіб. Кількість поранених і постраждалих - 2232. Серед них 1 045 військовослужбовців. В результаті війни до 30 тисяч осіб додалися до армії біженців, яких на цей момент у Грузії 263 598.

Росія як і раніше не виконує жодне із зобов'язань, взятих у рамках міжнародної угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080130
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору