EN|RU|UK
 За кордоном
  15301  121
Матеріали за темою:

 У РПЦ підтвердили зустріч Кирила з патріархом Константинопольським Варфоломієм, не назвавши його Вселенським

У РПЦ церкви відреагували на повідомлення Вселенського патріархату про майбутню зустріч його глави Варфоломія з главою РПЦ Кирилом.

Як передає Цензор.НЕТ, служба комунікації Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату підтвердила повідомлення, що така зустріч має відбутися 31 серпня під Стамбулом у Туреччині, де розташована резиденція Вселенського патріарха.

Водночас у повідомленні патріарха Варфоломія названо не Вселенським, а іншим його традиційним титулом, патріархом Константинопольським.

Титул "Константинопольський" вказує на патріарха як на главу однієї з майже півтора десятка взаємно визнаних, "канонічних" помісних православних церков, Константинопольської, тоді як пропущений Москвою титул "Вселенський" вказує на його традиційний статус "першого за честю" в православному світі і на його особливі повноваження, серед яких і надання автокефалії (права самоврядування) новим помісним православним церквам.

Як повідомлялося раніше, 1-3 вересня в Константинополі відбудеться Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви на чолі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм. В експертних церковних колах вважають, що на зборах буде порушено питання автокефалії української, а також македонської церкви. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської і Московської церкви відповідно.

На 10 вересня в Константинополі призначено черговий Собор, на якому питання томосу для української церкви може бути оформлено вже юридично. У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати Українській церкві автокефалію.

8 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв для передачі Вселенському патріарху Варфоломію Звернення про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080035
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору