EN|RU|UK
 Політика України, Спорт
  6986  16

 Україна виступає проти обрання ставленика Путіна президентом світової шахової федерації, - журналіст Кузьменко. ДОКУМЕНТ

Президент Федерації шахів України Віктор Капустін написав відкритого листа про підтримку чинного президента ФІДЕ Георгіоса Макропулоса.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Цензор.НЕТ Євген Кузьменко.

"Отже, Федерація шахів України зробила свій політичний хід. Вибираючи між двома ключовими кандидатами на пост президента ФІДЕ (світової Федерації шахів) - росіянином Аркадієм Дворковичем і греком Георгіосом Макропулосом, - українці вирішили підтримати чинного президента ФІДЕ Макропулоса. Такий висновок можна зробити з відкритого листа Президента ФШУ Віктора Капустіна", - зазначає журналіст.

"Вибір, наскільки мені відомо, дався дуже нелегко. Макропулос (або Макро, як його називають у шаховому світі) - фігура одіозна; досвідчений функціонер та умілий інтриган, багаторічна права рука Кірсана Ілюмжинова (яка потім без особливого жалю Кірсана "пішла"), а нині - основний претендент на крісло керівника ФІДЕ.
І начебто робити ставку на такого суб'єкта - справа сумнівна. Але це тільки, якщо не дивитися на його головного конкурента ... А конкурент - Аркадій Дворкович. У минулому - помічник Президента Дмитра Медведєва, пізніше - заступник голови уряду РФ, остання велика посада - голова оргкомітету ЧС із футболу в Росії.
Велика шишка в російській владній ієрархії, системна людина. Точніше, людина Системи. Системи Путіна", - підкреслив Кузьменко.

"Власне, про цю системність і йдеться в листі президента Федерації шахів України Віктора Капустіна:
"Проте, один з претендентів на посаду президента пан Дворкович збирається продовжувати саме таку деструктивну політику. Численні повідомлення свідчать про те, що команда пана Ілюмжинова, що надійшла в розпорядження пана Дворковича, має намір використовувати ті самі методи ведення виборчої кампанії, які неодноразово використовувались в минулому, а саме залучення російських державних структур, посольств та інших установ для всілякого сприяння кандидатурі пана Дворковича та спроб "переконати" федерації голосувати за пана Дворковича. Напевно, у процесі цього "переконання" будуть використовуватися ті ж методи, які перевірені російськими "фахівцями з переконання" у багатьох інших випадках, зокрема у взаємодії з ФІФА. Нагадаю, що більшість колишніх керівників ФІФА, які необачно реагували на пропозиції Москви, зараз перебувають за ґратами, під кримінальним провадженням, санкціями, або змушені піти у ганебну відставку. Той факт, що Кремль підтримує кандидатуру пана Дворковича та його команду, не викликає жодного сумніву.
Підтверджені численні факти спроб підкупу і тиску з боку пана Дворковича та його прихильників, а також державних та недержавних установ РФ, намагання маніпулювати низкою федерацій. Запрошення керівників деяких федерацій на матчі Чемпіонату світу з футболу (з відшкодуванням витрат, звичайно), натяки на можливість організації чартерних рейсів для делегатів Генеральної асамблеї ФІДЕ в Батумі та обіцянки певних бізнес-пропозицій президентам або делегатам шахових федерацій - що це, як не відкритий підкуп?". Кінець цитати. Одним словом, складний вибір, який зробила українська Федерація, можна назвати найменшим злом. Так, був варіант не підтримати ділка Макро - і зіграти на руку Дворковичу, який плоть від плоті кремлівський. Віктор Капустін вирішив у такі ігри не грати", - вважає журналіст.

"Звичайно, жорстка позиція щодо Дворковича викликана найперше анексією Криму, окупацією Донбасу, пропагандистською істерією, гібридними війнами, які Росія веде проти України. Загалом, тим незаперечним фактом, що Російська Федерація - ворожа нам держава. Але в Капустіна є і свій особистий досвід "гібридного" спілкування з росіянами в 2014-му році. І в цій історії російська Федерація шахів виступила практично департаментом ФСБ. Або ГРУ - вибирайте самі, прочитавши ось це інтерв'ю. А ще в Україні побоюються, що демократію в ФІДЕ закатають під путінський каток. Про це сказано і в листі: ""Можна з упевненістю стверджувати, що в разі обрання пана Дворковича, ФІДЕ стане своєрідною корпорацією, де головним акціонером буде путінська Росія, а вибори президента ФІДЕ на кілька десятиріч перетворяться на фікцію, як це, власне, сталося з президентськими виборами в самій Росіі". ". Загалом, вибір, зроблений українською делегацією, можна назвати цивілізаційним. Затиснувши ніс, ми підтримуємо малоприємного Макро - щоб не пускати до влади в ФІДЕ, по суті, Володимира Путіна", - зазначив Кузьменко .

"Читачі можуть запитати: а чому б не підтримати третього кандидата - знаменитого англійського гросмейстера Найджела Шорта? Ну, по-перше, тому, що пан Шорт - аутсайдер виборів і шансів на перемогу не має. А по-друге, він дивним чином лає одного лише Макропулоса і обходить критикою Дворковича ... Вибори відбудуться 3 жовтня на Конгресі ФІДЕ в Батумі. Але, як бачите, у шаховому (і навколошаховому) світі - вже жарко. Передвиборча кампанія триває наповну, сторони, що воюють, не вибирають виразів. Отже, керівник української федераціі шахів і написав свою заяву. І я вважаю це правильним кроком. За часів війни держави повинні визначитися, на чиєму вони боці ", - резюмував Кузьменко.

Україна виступає проти обрання ставленика Путіна президентом світової шахової федерації, - журналіст Кузьменко 01

Як повідомлялося раніше, Міжнародна шахова федерація (ФІДЕ) усунула від керівництва президента організації, представника Росії Кірсана Ілюмжинова за порушення Кодексу етики ФІДЕ.

Ілюжминов очолив організацію в 1995 році. У період з 1993 по 2010 роки він очолював російську республіку Калмикія. У 2015 році його повноваження були обмежені, оскільки влада США звинуватила його в підтримці уряду Сирії і ввела проти нього санкції.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3080031
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору