EN|RU|UK
 Суспільство
  1244  1

 На кредит МБРР у ​​Кропивницькому модернізують процес обліку інформації на водоканалі

Кропивницький починає реалізацію проекту з модернізації обліку інформації на водоканалі. На підставі цього проекту в майбутньому має бути розроблена програма оновлення всього водоканалу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, проект мають реалізувати за два роки.

Модернізація обліку інформації - останній блок проектів на кошти кредиту, виділеного ОКПП "Дніпро-Кіровоград" Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Раніше на водоканалі реалізовано проекти із заміни енерговитратного обладнання. Загальна вартість всіх проектів МБРР - 44,4 млн доларів США. Завершальний проект обійдеться в 3 млн доларів.

Тендер на впровадження проекту виграв консорціум двох компаній - литовської UAB BALTJIOS INFORMACINES SISTEMOS (BIS) і української проектно-інжинірингової компанії Interprojekt GmbH.

Водоканал Кропивницького забезпечує дніпровською водою чотири міста - Світловодськ, Олександрію, Знам'янку і сам Кропивницький.

"Це завершальний проект, який об'єднує всі проекти, які до цього впроваджувалися на водоканалі. До проекту входять геоінформаційна система, гідравлічна модель, система контролю і збору інформації споживання електроенергії, контроль обліку і контроль тиску. Вся ця інформація збирається в центральний диспетчерський пункт і перетворюється на аналітичні записки, на підставі яких потрібно приймати інженерні рішення для ефективної діяльності. На базі цієї інформації має бути розроблено план подальшої модернізації", - розповів керівник напрямку Interprojekt GmbH Євген Кунь.

"Так ми будемо знати, що і де відбувається на великому підприємстві, яке забезпечує питною водою половину жителів області. Минулого року, коли була проблема з електропостачанням, ми всі стали свідками того, наскільки це стратегічно важливо. Не вкладаючи кошти в зміни і реконструкцію, ми будемо змушені тільки піднімати тариф, але не гарантувати якість води", - додав заступник голови ОДА Сергій Коваленко.

Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, який був присутній на презентації проекту, підкреслив, що зміни допоможуть модернізувати інфраструктуру і "дати людям можливість пити якіснішу воду і в цілому підвищувати якість управління державним підприємством - так, як це робиться в Європі".

За словами Коваленка, автоматизація не призведе до скорочення штату, бо є попит на кваліфікованих працівників: "Там, де ми не можемо використовувати силу працівників, будемо використовувати можливості автоматичних систем".

Схожі проекти тією чи іншою мірою Interprojekt GmbH реалізує в інших містах, зокрема в Житомирі, Тернополі та Нововолинську.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079971
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору