EN|RU|UK
 Політика України
  28575  374

 Якщо Україна не почне вживати заходів, Азовське море просто стане російським. Наступний крок - Одеса, - британський полковник Грант

Військово-політична ситуація в акваторії Азовського моря залишається вкрай критичною. Якщо Україна не буде щось робити, море в подальшому просто стане російським.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив військовий експерт із Великої Британії, полковник у відставці, експерт Українського інституту майбутнього з національної безпеки та оборони Глен Грант в ефірі телеканалу Еспресо.TV.

За його словами, якщо не вдаватися до однозначних кроків з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності, стан справ у південній частині України і в подальшому буде погіршуватися.

Особливу увагу він при цьому звернув на Маріуполь.

"Місто стає просто позбавленим товарообігу. Попри те, що Росія зупиняє судна, які прямують до Маріуполя, бізнесмени будуть займатися чимось іншим. Адже ніхто не хоче втрачати гроші і час. Вони просто змінять сферу своєї діяльності. Саме така тактика (росіян. - Ред.): фактично придушити там будь-які спроби торгівлі, перетворити ту частину Азовського моря на російське. І, насправді, так дійсно і буде, якщо Україна не почне вживати хоч якісь заходи. Азовське море просто стане російським, а отже - і простір між Азовським морем і Кримом", - пояснив експерт.

Після цього наступним об'єктом блокади і подальшого захоплення, додав Грант, буде "територія від Криму до Румунії".

"Розпочнеться гра, під час якої намагатимуться перекрити доступ до Одеси ... Очевидно, що це буде наступний крок росіян", - підкреслив полковник.

Водночас, як він зазначив, американські військові кораблі, які стоять біля Одеси на навчаннях або під час планових маршрутів, не підуть на те, щоб відкривати вогонь по росіянах. Зате Україні зараз слід просити США про надання їй кораблів Сполучених Штатів у власне розпорядження, як це робив Уїнстон Черчілль, оскільки ЗСУ, як і британська армія на початку Другої світової війни, зараз не має міцного флоту, додав Грант.

"Черчілль просто благав Америку про військові кораблі. Тобто він поїхав в Америку і благав про військові кораблі. Але я не бачу нікого, хто благав би про військові кораблі зараз тут, в Україні", - підсумував він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079926
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору