EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  16113  286

 Трудова міграція може призвести до зростання цін в Україні, - НБУ

В Україні через трудову міграцію може прискоритися зростання цін і сповільнитися економічне зростання. Уже зараз підприємці зазначають брак кваліфікованих кадрів, який, насамперед, пов'язаний із виїздом українців у Польщу та інших країн.

"Один з основних ризиків базового сценарію - продовження відтоку робочої сили з України. Це буде високими темпами створювати подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці", - пояснюють в інфляційному звіті НБУ, передає "Обозреватель".

На українському ринку праці вже зараз виникли проблеми. За оцінками Національного банку, нарощувати темпи виробництво, зокрема, заважає трудова міграція. Найбільше проблеми відчуваються в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв'язку.

"За даними обласних служб зайнятості, у Польщі майже 50% трудових мігрантів з України подали в 2017 році заяви на працевлаштування саме в цих видах діяльності", - пояснюється у звіті НБУ.

Згідно зі звітом Міжнародної організації праці, більшість українців їде на заробітки в Польщу. Там вони знаходять низькокваліфіковану роботу. Левова частина мігрантів працює без офіційного працевлаштування, а, значить, втрачає право на пенсію в Україні.

До речі, як пояснив OBOZREVATEL  експерт у сфері зарубіжного ринку праці Ярослав Мазур, для того, щоб у українців пропав стимул шукати роботу за кордоном, рівень заробітних плат повинен досягти близько 500 євро. Згідно з даними великого кадрового порталу, зарплати в столиці вже досягли цього рівня.

Нагадаємо, в Україні з'явилася онлайн-платформа, яка наочно показує масштаби трудової міграції.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079752
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору