EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  14658  145

 У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ. ІНФОГРАФІКА

Заробітна плата деяких медичних працівників автономізованих закладів первинної медичної допомоги за результатами першого місяця роботи за новим механізмом фінансування "гроші йдуть за пацієнтом" зросла в кілька разів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я України, передає Цензор.НЕТ.

"Перші підвищені зарплати отримали медики в закладах, які перейшли на нову модель фінансування за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". У липні Нацслужба здоров’я оплатила за тарифами за медичне обслуговування пацієнтів 255,3 млн грн у 161 медичний заклад первинної медичної допомоги. Розповідаємо, які зарплати отримали медики.

Нагадуємо, що в автономізованих медичних закладах, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, діє гнучкий підхід до формування зарплат. Розмір винагороди більше не прив'язаний до бюджетної сітки. Тепер керівники цих медзакладів можуть встановлювати рівень зарплатні залежно від кількості декларацій, які підписав лікар, або інших показників. Рішення щодо зарплатної політики в кожному конкретному медичному закладі ухвалює колектив, тому підхід до оплати праці та момент початку підвищення відрізняється в кожному закладі", - наголошується в повідомленні.

Як зазначили у відомстві, у деяких лікарів розмір заробітної плати зріс у 3-4 рази. За підсумками першого місяця заробітна плата зросла й у медичних сестер.

Далі наводимо приклади, які оприлюднило МОЗ:

Житомирська область, смт Довбиш, КНП "Довбиський селищний центр первинної медико-санітарної допомоги": У липні сімейна лікарка закладу первинної допомоги на Житомирщині, яка вже має 1624 декларації від пацієнтів, отримала після оподаткування 7504 грн. Ще місяць тому в червні оклад цієї ж лікарки становив 3411 грн після оподаткування.

Одеська область, місто Балта, КНП "Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги": Сімейна лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала в липні після оподаткування 16 011 грн. У червні її дохід становив лише 5834 грн. Ще одна сімейна лікарка, яка має 1770 декларацій з пацієнтами, у липні отримала на руки зарплату у 13261 грн. У червні мала 3349 грн. Медсестра цього ж медичного закладу в липні отримала 6383 грн. У червні її зарплата після оподаткування становила 3048 грн.

Івано-Франківська область, місто Коломия, КНП "Коломийський міський центр первинної медико-санітарної допомоги": У закладі первинної медичної допомоги в Івано-Франківській області лікарка-педіатр, яка набрала оптимальну кількість пацієнтів (900 дітей), у липні отримала після оподаткування 7720 грн. У червні її дохід становив 4750 грн. Медсестра цього ж медзакладу в липні отримала зарплату 6316 грн, а в червні - 3876 грн.

Донецька область, місто Селидове, КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради": У Селидовому на Донеччині сімейний лікар, який підписав 1800 декларацій, отримав у липні після оподаткування 10 504 грн. У червні було 5450 грн. Медична сестра, яка працює разом із цим лікарем, раніше отримувала мінімальну зарплатню - 3727 грн. Цього місяця отримала після оподаткування 5176 грн.

Вінницька область, місто Немирів, КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги Немирівської районної ради": У центрі первинної медичної допомоги в Немирові на Вінниччині лікар отримував 5600 грн. Підписав 1450 декларацій з пацієнтами і в липні після оподаткування отримав 11 460 грн. У медичному закладі визначили, що лікарі отримують 22% від суми, яку Нацслужба здоров’я нарахувала за обслуговування пацієнтів за деклараціями. Медична сестра в цьому ж закладі тепер отримує 60% від суми зарплати лікаря, з яким вона працює.

Полтавська область, м.Кременчук, КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №3": У Кременчуцькому Центрі первинної медико-санітарної допомоги №3 на Полтавщині сімейний лікар вищої категорії ще в червні мав 8186 грн зарплати після оподаткування. Лікар користується популярністю - його вже обрали 1800 пацієнтів. У липні, коли медичний заклад отримав перші оплати за медичне обслуговування пацієнтів від Нацслужби здоров’я, цей же сімейний лікар отримав після оподаткування 13 730 грн. Медсестра, яка з ним працює, раніше отримувала 5400 грн, а тепер - 6 250 грн.

У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 01
У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 02
У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 03
У медиків, які долучилися до реформи, зросли зарплати, - МОЗ 04

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079680
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору