EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  4124  38

 США не сприймають серйозно гарантії РФ щодо "Північного потоку-2", - Чалий

Вашингтон хоче збільшити поставки скрапленого газу до Європи, чому завадить новий російський трубопровід, зазначив посол України в США Валерій Чалий.

Вашингтон може бути мотивований заблокувати російський газопровід "Північний потік-2", щоб збільшити свою частку на європейському енергетичному ринку. Про це посол України в США Валерій Чалий заявив в інтерв'ю Укрінформу, передає Цензор.НЕТ.

"Я аналізую це для себе вже тривалий період, і відповідь така: дуже важко відокремити зовнішню політику від економічних питань, торгових інтересів. Це все взаємопов'язано. Очевидно, що в США існує інтерес до розширення обсягів експорту LNG. Наприклад, станом на травень 2018 року в країни Європи спрямовано лише 31 із 396 танкерів з американським скрапленим газом. Зрозуміло, що американська сторона хоче збільшити ці поставки. Можливо, саме ця тема виходить у конкретні дії. Але я б сказав, що базовим є все ж розуміння питання безпеки, про що відверто говорив президент Сполучених Штатів на зустрічах з європейськими лідерами. І мушу визнати, що аргументів проти такої позиції дуже мало. Якщо є фінансування прямих поставок газу з Росії, і за це платять європейці, і при цьому справді хочуть більшої безпеки. Ці питання непросто скласти в пазл", - зазначив український посол.

"Крім того, в США є розуміння, які можливості з'являються в Росії в разі транзитного обходу території України і того, що це призведе до зростання загрози подальшої агресії проти України. Це аргумент досить серйозний, він заявляється публічно, і тут загалом розглядається безпека всього регіону. Тобто питання ставиться так: тактичні економічні цілі не мають переважати над стратегічним питанням гарантування безпеки. І позиція США висловлюється досить чітко. У мене немає жодних сумнівів щодо розуміння адміністрацією США того факту, що ніякі "гарантії", пропоновані зараз Москвою, не можуть сприйматися серйозно, оскільки РФ вже продемонструвала цінність договорів з нею. Тому наша позиція і позиція США збігаються", - запевнив Чалий.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079607
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору