EN|RU|UK
 Політика України
  431  4
Матеріали за темою:

 Запрошення для висунення кандидатів до Громадської ради з відбору суддів Антикорупційного суду направлено 15 міжнародним організаціям, - Козьяков

Консультації щодо створення Громадської ради міжнародних експертів для відбору кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду тривають.

"У законі написано, що вони (члени Громадської ради міжнародних експертів. - Ред.)будуть отримувати зарплату в розмірі винагороди суддів Верховного Суду України", - заявив під час сьогоднішнього брифінгу глава ВККС Козьяков, передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Крім того, за його словами, міжнародним експертам, можливо, потрібні будуть помічники, оскільки вони будуть стикатися з величезною кількістю документів.

Козьяков нагадав, що з досвіду проведення конкурсу на посади суддів Верховного Суду середня кількість сторінок в досьє одного кандидата дорівнювала 250: "Рекордсмен подав нам досьє на 1800 сторінок українською мовою. Якщо серед цих експертів будуть іноземці, то їм, відповідно, потрібні будуть перекладачі".

Щодо фінансування міжнародних експертів, за його словами, зараз тривають переговори з міжнародними донорами.

"Це і європейські донори, і американські, і канадські. У нас майже щодня відбуваються зустрічі", - заявив Козьяков.

"Як підготовчі заходи ми направили через Міністерство закордонних справ, згідно з переліком, який нам надало міністерство, у 15 міжнародних організацій листи-запрошення. Ці листи обробляються, поки що нам ніхто не відмовив. Ми чекаємо на відповідь. Хто це буде (членами Громадської ради міжнародних експертів. - Ред.), ми не знаємо. У законі визначені вимоги", - зазначив глава ВККС.

Козьяков також підкреслив, що ВККС в спілкуванні з міжнародними експертами зазначає, що комісія не створює продовження правоохоронної системи, а створює суд.

Згідно з інформацією, оприлюдненою ВККС під час сьогоднішнього брифінгу, пропонувати членів до Громадської ради міжнародних експертів можуть міжнародні організації, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання корупції відповідно до міжнародних договорів України. Кандидати в члени Громадської ради міжнародних експертів повинні мати як мінімум 5-річний досвід роботи за кордоном прокурором або суддею в справах, пов'язаних із корупцією. Кожна міжнародна організація має запропонувати як мінімум 2 кандидати. ВККС призначає з них 6 кандидатів до Громадської ради на один 2-річний період. Сама Громадська рада міжнародних експертів створюється терміном на 6 років.

Раніше ВККС оголосила конкурс на посади суддів Антикорупційного і Верховного судів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079533
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору