EN|RU|UK
 Політика України
  12444  110

 Екологічний стан окупованого Криму катастрофічний, - Гримчак

Екологічний стан окупованого РФ Криму - катастрофічний: на сьогодні 70% зеленого покриву степового Криму або повністю зникло, або не відповідає тому стану, який був у 2013 році.

Про це в інтерв'ю журналу "Крим Інформ" повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак, передає Цензор.НЕТ.

"Можна констатувати, що він (екологічний стан. - Ред.) катастрофічний. Наші знімки із супутників показують, що фактично на сьогодні 70% зеленого покрову степового Криму або повністю зникло, або не відповідає тому стану, який був у 2013 році. Ми порівнюємо знімки, які були раніше і які є зараз, і бачимо, що Крим почав повертатися до стану, коли його освоєння Україною ще не почалося. Тобто до стану 50-х років минулого століття", - зазначив він.

За словами Гримчака, йдеться не лише про посівні площі. Зникають або перебувають на межі зникнення лісосмуги, плодові сади, виноградники - тобто ті насадження, відновлення яких потребує значного часу. Але головна проблема - це різке погіршення якості ґрунтів. Шаленими темпами відбувається мінералізація плодючих шарів.

За його даними, причина - брак води на півострові.

Заступник міністра повідомив, що "після того, як вода Північно-Кримського каналу перестала поступати до півострова, різко - буквально на порядок - скоротилися площі зрошувальних земель. Водночас окупаційна влада різко збільшила використання артезіанської води зі свердловин. Але справа в тому, що на більш глибоких пластах залягають солончаки. Свого часу - після побудови каналу, - аби зробити солоні кримські ґрунти родючими, їх кілька років поспіль промивали дніпровською водою. Солі змивалися з верхніх шарів ґрунту та осідали в нижніх. Зараз же через надмірне використання артезіанської води відбувається зворотній процес. Свердловини використовували і раніше, до окупації, але дуже обережно, зберігаючи баланс, адже вода з цих свердловин йде вже мінералізована. Нині баланс порушено".

За словами Гримчака, "повному обсязі матеріальні збитки на сьогодні оцінити неможливо, адже для цього потрібне ретельне і повне вивчення ситуації. Нині ані українські, ані міжнародні спеціалісти не мають такої можливості. Можна орієнтовно говорити щодо часу та обсягу робіт, зокрема щодо відновлення родючості земель. Після запуску Північно-Кримського каналу знадобилося близько 10 років, аби змити солі з ґрунтів. Думаю, приблизно такі ж терміни будуть потрібні для відновлення родючості кримських земель сьогодні".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079424
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору