EN|RU|UK
 Політика України, Події
  3518  92

 Окупованій сепаратистами східній Україні загрожує радіоактивне забруднення питної води, - Семерак на засіданні ПА ОБСЄ

Під час засідання Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) в будівлі Рейхстагу міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак поклав відповідальність за це на сепаратистів та боротьбу проти української армії.

"У 1979 році на колишній вугільній шахті "Юний комунар" біля Донецька, на помірних глибинах, радянська влада здійснила атомний вибух. Відтоді вода постійно відкачувалася із шахт. Кілька місяців тому повстанці "Донецької народної республіки" це робити припинили. Якщо рудникові води піднімуться до рівня утвореної внаслідок вибуху порожнини, до неї можуть потрапити радіоактивні речовини та перенестися на дві сусідні подібним чином затоплені шахти і забруднити питну воду. Російські фахівці заперечують існування такої небезпеки, незалежні експерти не допускаються", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення, опубліковане на сайті Міністерства закордонних справ України.

Загалом наразі налічується 36 шахт, які є або будуть затопленими, унаслідок чого інші забруднювальні речовини потрапляють у підземні води та джерела питної води.

Семерак та співробітниця проекту, який співфінансується Австрією та Канадою, а також супроводжується ОБСЄ, повідомили про наявність подальшої небезпеки для докілля в східній частині України, де мешкає близько трьох мільйонів людей: мало місце чимало лісових пожеж, ґрунт забруднюється важкими металами від залишків боєприпасів через бої, які тривають з 2014 року.

Чимала кількість із 4,5 тисяч фабрик, які працювали зі шкідливими для довкілля речовинами, обстріляні та пошкоджені. На цьому фоні виникають тимчасові та повні збої у постачанні питної води та викачуванні стічних вод.

За словами відомого кримськотатарського політика Рефата Чубарова, проголошеного Росією терористом, в анексованому Росією Криму існує інша проблема: на півострів більше не поставляється вода з материкової частини України. Від цього страждає сільське господарство, і люди починають бурити свердловини. У подальшому це призведе до швидкого потрапляння на солону воду, сказав Чубаров, нині голова кримськотатарського представництва Меджлісу. Кримський ландшафт також руйнується в процесі мілітаризації Росією.

Пряма небезпека життю існує також і для цивільного населення з огляду на велику кількість мін, розкладених на площі понад 16 тис. квадратних кілометрів. За словами Євгена Чолія, Президента Всесвітнього конгресу українців, українця за походженням, жертвами мін стали понад 2500 людей, з яких 240 діти. Для усунення цієї небезпеки знадобиться близько 40 років.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079379
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору