EN|RU|UK
 Політика України
  594  32
Матеріали за темою:

 Денісова закликає верховного комісара ООН аль-Хусейна вжити заходів для звільнення українських в'язнів у РФ та ОРДЛО

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до верховного комісара ООН з прав людини Зейда Раад аль-Хусейна з проханням вжити заходів для звільнення українців, які незаконно утримуються РФ.

"У листі на адресу аль-Хусейна акцентується увага на численних порушеннях прав і свобод політичних в'язнів під час утримання в пенітенціарних установах Російської Федерації, зокрема, застосування примусових заходів медичного характеру, тортур і психологічного тиску", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби омбудсмена .

Також зазначено, що уповноважений отримує "численні звернення від громадян України, які позбавлені волі на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей. Ними та їхніми родичами повідомляється про жорстоке ставлення до них з боку адміністрації установ відбування покарання, утримання осіб у місцях несвободи, незважаючи на фактичне відбуття ув`язненими призначеного судом терміну покарання у вигляді позбавлення волі".

"Прошу Вас сприяти візитам представників міжнародних гуманітарних організацій до громадян України, утримуваних на території Російської Федерації та тимчасово окупованій території для здійснення неупередженого та об'єктивного моніторингу дотримання прав позбавлених волі осіб, сприяти проведенню незалежного медичного обстеження громадян України, якими оголошено безстрокове голодування", - зазначається в листі Людмили Денісової до Верховного комісара ООН з прав людини.

Уповноважений закликала Зейда Раад аль-Хусейна вжити всіх можливих заходів для звільнення українців, які незаконно утримуються Російською Федерацією за помилковими та політично мотивованим звинуваченнями.

Копія звернення опублікована на facebook-сторінці Людмили Денісової.

Денісова закликає верховного комісара ООН аль-Хусейна вжити заходів для звільнення українських вязнів у РФ та ОРДЛО 01
Денісова закликає верховного комісара ООН аль-Хусейна вжити заходів для звільнення українських вязнів у РФ та ОРДЛО 02
Денісова закликає верховного комісара ООН аль-Хусейна вжити заходів для звільнення українських вязнів у РФ та ОРДЛО 03

Напомним, президент Украины Петр Порошенко и президент РФ Владимир Путин 9 июня достигли во время телефонного разговора договоренности о посещении уполномоченными по правам человека обеих стран российских граждан, находящихся в заключении в Украине, и украинских - в России. В этот же день Порошенко поручил Денисовой посетить в ближайшее время заключенных в России и на оккупированных территориях Донбасса.

Украинский омбудсмен Людмила Денисова 13 июня отправилась в РФ для посещения украинских политзаключенных. Она намеревалась в первую очередь посетить в колонии на Ямале Сенцова. В тот же день российский омбудсмен Татьяна Москалькова заявила, что Денисова отправилась к Сенцову по "личной инициативе", а ее визит не был согласован. В итоге, Денисову не пустили ни к одному украинскому политзаключенному.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079352
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору