EN|RU|UK
 Політика України
  1857  2

 РФ блокує спроби міжнародних організацій скористатися запрошенням України для моніторингу окупованого Криму, - Кислиця

Днями ряд ЗМІ опублікували повідомлення про нібито запланований візит Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ в окупований Крим, а також про те, що візит залежить від запрошення з боку України.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку заступника міністра закордонних справ Сергія Кислиці, насправді питання не в запрошенні, а в тому, як і що повинні моніторити міжнародні організації в рамках візитів до окупованого Росією Криму.

Він нагадав, що українська сторона неодноразово запрошувала міжнародні організації, зокрема ОБСЄ, відвідати Автономну Республіку Крим і Севастополь з метою моніторингу ситуації з правами людини на тимчасово окупованому Росією українському півострові.

"Про важливість моніторингу ситуації з правами людини в Криму з боку відповідних міжнародних механізмів йдеться також, зокрема, у резолюціях Генеральної Асамблеї ООН, автором яких була Україна разом із більше ніж чотирма десятками країн-співавторів, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)" A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року та "Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (Україна)" A/RES/72/190 від 19 грудня 2017 року.

Україна залишається відкритою для відвідання міжнародними організаціями суверенної території України в її міжнародно визнаних кордонах, яка включає АР Крим та м. Севастополь. При цьому будь-яка міжнародна діяльність на тимчасово окупованих територіях України має здійснюватися за погодженням з українською стороною, відповідно до законодавства України та норм міжнародного права, згідно з якими Росія як держава-окупант зобов’язана забезпечувати безперешкодний доступ представників та місій міжнародних організацій до окупованого півострова", - наголошує Кислиця.

Він зазначає, що відповідно до норм міжнародного, зокрема гуманітарного права, окупаційна російська влада на території АРК має застосовувати законодавство України, зокрема положення Конвенцій і протоколів до них, стороною яких є Україна. "Останнє є принциповим, оскільки Україна, коли йдеться про права людини, є стороною більшого кола багатосторонніх конвенцій, а відтак їх норми, які імплементовані в національне законодавство нашої держави, покликані забезпечити вищі стандарти, ніж у Російській Федерації", - указує заступник міністра. Як приклад він наводить те, що Росія не є стороною Протоколу в Конвенції про запобігання катуванням, який передбачає механізм візитів з метою контролю за порядком дотримання вимог Конвенції.

"Російська Федерація і надалі блокує всі спроби міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи, ЮНЕСКО і тієї ж ОБСЄ, скористатися чинним запрошенням України, а також виконати рішення керівних органів цих структур щодо здійснення моніторингу окупованого Криму. Натомість Москва цинічно заявляє, що вона відкрита для відвідання Криму як території Росії. Звісно така позиція не може бути прийнятною ані для самої України, ані для міжнародних організацій, які мають керуватися як нормами міжнародного права, так і власними рішеннями, які ухвалено з дотриманням цих норм.

Окупантам слід повернутися до дотримання норм МП, а міжнародним організаціям варто посилити ретельне й наполегливе виконання рішень щодо окупованої АРК, зокрема, скориставшись вже існуючими запрошеннями. МЗС залишається відкритим для обговорення з представниками міжнародних організацій всіх деталей здійснення візитів в окупований Крим", - резюмує Кислиця.

РФ блокує спроби міжнародних організацій скористатися запрошенням України для моніторингу окупованого Криму, - Кислиця 01
РФ блокує спроби міжнародних організацій скористатися запрошенням України для моніторингу окупованого Криму, - Кислиця 02
РФ блокує спроби міжнародних організацій скористатися запрошенням України для моніторингу окупованого Криму, - Кислиця 03

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079194
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору