EN|RU|UK
 Політика України
  872  13
Матеріали за темою:

 МінТОТ ініціює застосування санкцій до 19 юридичних та 22 фізичних осіб, що брали участь у будівництві Керченського моста

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України ініціювало питання про застосування санкцій до юридичних і фізичних осіб, причетних до незаконного будівництва Керченського моста.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

"Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МінТОТ) в рамках своїх повноважень постійно здійснює моніторинг порушення правового режиму на тимчасово окупованих територіях АР Крим та міста Севастополь у різних сферах діяльності щодо фізичних і юридичних осіб, які прямо чи опосередковано створюють своїми діями реальні та/або потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України", - йдеться в повідомленні.

Так, як наголосили у відомстві, незаконним є будівництво моста через Керченську протоку (Керченський міст), що здійснювалося на підставі одного з пріоритетів, передбачених у документі окупаційної влади РФ "О стратегии социально-экономического развития Республики Крым до 2030 года", та затверджених так званим "Законом Республіки Крим". Генеральним підрядником з проектування і будівництва транспортного переходу через Керченську протоку визначено ТОВ "Стройгазмонтаж". Також 24 березня 2016 року оприлюднено перелік компаній, що були визначені субпідрядниками будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

"У зв’язку з цим МінТОТ ініціювало питання застосування санкцій до 19 юридичних осіб (приватних компаній та компаній у федеральній власності РФ, федеральних установ РФ) та 22 фізичних осіб, які є керівниками/засновниками юридичних осіб, залучених до процесу незаконного будівництва Керченського моста, з урахуванням наявної інформації та підготувало відповідний пакет документів", - йдеться повідомленні.

Зазначається, що запровадження санкцій до всіх причетних юридичних осіб (приватних компаній та компаній у федеральній власності РФ, федеральних установ РФ) та фізичних осіб, що брали участь у незаконному будівництві Керченського моста, унеможливить економічні відносини з Україною, дозволить обмежити або припинити економічні відносини з країнами Європейського Союзу та Сполученими Штатами Америки.

"Більшість з переліку фізичних та юридичних осіб так чи інакше залучені до здійснення Російською Федерацією великих інфраструктурних проектів, спрямованих на незаконне включення інфраструктури тимчасово окупованого Кримського півострова до складу Російської Федерації. Зокрема, на забезпечення транспортної доступності Кримського півострова з території Російської Федерації.

Ухвалення проекту розпорядження про застосування санкцій до причетних до будівництва Керченського моста відповідає позиції України в питанні захисту права користування виключною морською економічною зоною, запроваджує санкції стосовно юридичних та фізичних осіб, що були визначені підрядниками та взяли участь у незаконному будівництві транспортного переходу через Керченську протоку.

На сьогодні проект розпорядження щодо застосування санкцій причетних до будівництва Керченського моста вже погоджено з центральними органами виконавчої влади та спеціальними правоохоронними органами і направлено до Кабінету Міністрів України. У подальшому відповідне розпорядження буде винесене на розгляд Уряду та на засідання Ради національної безпеки та оборони України", - йдеться в повідомленні прес-служби МінТОТ.

Нагадаємо, раніше Рада ЄС ввела санкції проти компаній, причетних до будівництва Керченського моста в окупованому Криму. Санкції введено проти шести юридичних осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3079109
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору