EN|RU|UK
 Політика України
  3027  45

 Нові будівельні норми дозволять оновити вулиці українських міст і зробити комфортною інфраструктуру, - Гройсман

Нові будівельні норми, що були розроблені у тісній співпраці з експертним середовищем і набувають чинності восени, дозволять оновити вулиці українських міст і зробити комфортною міську інфраструктуру.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"Всі помічали, що живемо ми в 21 столітті, нерухомість коштує немало, але будують все так, що виглядає воно, як старе. Ми ухвалили рішення про нові норми, є нові накази Мінрегіону (Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства), для житлових і нежитлових об’єктів, - сказав Гройсман. - Будемо спостерігати за впровадженням цих нових норм у красиву естетичну і комфортну архітектуру в містах. Норми до інфраструктурних проектів будуть слугувати українцям і будуть комфортними. Це відповідає європейським практикам".

Нагадаємо, в березні поточного року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив якнайшвидше напрацювати зміни до наявних будівельних норм з метою скасування застарілих вимог і впровадження міжнародних стандартів. Ініціатива була виголошена під час зустрічі глави уряду з підприємцями та архітекторами.

На той момент в Україні чинними вважалися 180 будівельних норм, з них 109 - державні. Положення деяких з них застаріли і потребували впровадження міжнародних стандартів, новітніх технологій та виключення корупційних ризиків. Перегляд будівельних норм дозволив би усунути непотрібні регуляторні процедури і сприяв розвитку підприємництва у містобудівництві.

Як зауважував глава уряду, сучасні світові стандарти будівництва відрізняються від тих, що діють в Україні. І швидка адаптація будівництва до європейських норм давно назріла. "При співвідносній ціні будівництва у Європі та США ми бачимо в Україні зовсім іншу архітектуру. Я налаштований дуже рішуче. Треба з’ясувати, що ми можемо змінити одразу, що потребує більш глибинної роботи. Затягувати час - не варіант", - зазначав прем’єр-міністр.

Серед нововведень є такі поняття, як "блакитна лінія" - щодо висотності забудови, "зелена лінія" - щодо збереження зелених зон і "жовта лінія" - щодо унеможливлення перекриття шляхів евакуації в разі руйнування будівель. Окрема увага - безпека вулиць і доріг у містах згідно з вимогами європейського законодавства. Йдеться про посилення безпеки пішоходів під час перетину проїзної частини, захист пасажирів на зупинках громадського транспорту тощо. Обов’язкове питання - розширення норми щодо обов’язкового забезпечення безбар’єрного доступу. Це стосується не тільки людей, які мають особливі потреби, це ще й, наприклад, молоді мами, люди похилого віку та інші громадяни.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078929
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору