EN|RU|UK
 Політика України
  1471  39

 Два чеські депутати незаконно відвідали окупований РФ Крим. Посольство висловило протест

Посольство України в Чехії висловило протест у зв'язку з незаконним відвідування окупованого Криму депутатом Європейського парламенту від Чехії Яромиром Коглічеком і сенатором Сенату Парламенту Чехії Ярославом Доубравою.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні посольства України в Чехії.

Так, дипломати висловили рішучий протест у зв'язку з цим незаконним відвідуванням.

"Висловлюємо рішучий протест у зв’язку з незаконним відвіданням депутатом Європейського Парламенту від Чеської Республіки Яроміром Коглічеком та сенатором Сенату Парламенту Чеської Республіки Ярославом Доубравою окупованої Росією території Автономної Республіки Крим... Згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН – організації, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи – підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни члени утриматися від дій, які б могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму", - підкреслили в посольстві.

У заяві наголошується, що для відбілювання своїх злочинів РФ "шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни", які готові відвідувати анексований півострів.

"Ті, хто допомагає Росії виправдати свої злочини, не можуть не розуміти, що є інструментом в руках Кремля, який, прикриваючись цими "візитами", безкарно продовжуватиме репресії, арешти, тортури і вбивства українців та кримських татар в окупованому Криму", - сказано в повідомленні.

Посольство України підкреслило, що наша держава залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які грубо і систематично порушують правила в'їзду на окуповані території, "весь спектр санкцій, передбачений українським законодавством".

Разом з тим дипломати зазначили, що велика частина чеського політикуму, а також чеський уряд, однозначно стоять на позиціях підтримки територіальної цілісності України і засуджують російську агресію проти України та окупацію РФ частини української території.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078886
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору