EN|RU|UK
 Політика України
  1165  7

 Кримськотатарські активісти "Кримської ідеї" об'їдуть окупований півострів для відродження національного руху

Активісти створеного в травні цього року громадського руху "Кримська ідея" на зборах у Білогірську 29 липня визначили головну мету своєї діяльності - відродження кримськотатарського національного руху. Для створення розгорнутої мережі активістів вони проводитимуть зустрічі в регіонах Криму.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Активісти зазначили, що в умовах заборони на роботу Меджлісу кримськотатарського народу в Криму "діяльність кримськотатарського національного руху має активізуватися і не дозволити зовнішнім силам змінити демократичні, волелюбні переконання кримськотатарського народу".

"У сучасному Криму чимало активістів кримських татар, але при цьому не можна допустити пасивності з боку більшої частини кримськотатарського народу. Тому актуальним завданням "Кримської ідеї" є активізація діяльності кримськотатарського національного руху, а метою - відродження його до колишнього рівня, коли нам також доводилося боротися за свої права і свободи", - повідомив на зборах правозахисник Абдурешит Джеппаров.

Учасник зустрічі Ролан Османов заявив, що активісти "Кримської ідеї" "виїжджатимуть і проводитимуть зустрічі з місцевими активістами".

"Будемо збирати людей дома, як це все вже було в нашій недалекій ще історії. Пам'ятаю, як у будинку моїх батьків регулярно збиралися учасники руху та обговорювали нагальні питання. Тепер цю практику потрібно відроджувати, як і відроджувати кримськотатарський національний рух у наш час - час суворих викликів всьому кримськотатарському народові в Криму", - сказав Османов.

У Білогірську 27 травня на зустрічі кримських активістів було ухвалено рішення про створення громадського руху "Кримська ідея".

Після анексії в Криму фактична російська влада практикує масові обшуки в незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського Національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією "Хізб ут-Тахрір".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078861
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору