EN|RU|UK
 Політика України
  6449  109

 Полторак просить Гройсмана виділити з бюджету 4,5 млрд грн на підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям. ДОКУМЕНТ

Міністерством оборони ухвалило рішення про підвищення грошового забезпечення з 1 жовтня 2018 року, але для цього потрібне додаткове фінансування з бюджету в сумі 4,5 млрд грн. Відповідний лист за підписом міністра було направлено прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє інформаційний портал Ukrainian Military Pages.

Як зазначається, недостатній рівень грошового забезпечення є головною причиною звільнення з лав Збройних сил України після закінчення контракту (36% опитаних). Загалом із січня по червень звільнилося одинадцять тисяч офіцерів і контрактників, які мали військовий досвід, ще вісімнадцять тисяч має звільнитися до кінця 2018 року.

До початку 2016 року мінімальне грошове забезпечення військових становило 7 тис. грн. Тоді це була досить значна сума, на яку припадало близько 5 розмірів мінімальної заробітної плати та майже 1,6 розміру середньої зарплати по країні.

Після підвищення соціальних стандартів із 1 січня 2017 року, відповідні співвідношення становили 2,2 та 0,89 раза, що призвело до погіршення матеріального становища військовослужбовців. Це спровокувало відтік військовослужбовців - підготовлених фахівців, на підготовку яких уже були витрачені великі кошти.

Грошове забезпечення військовослужбовців першого року служби становить 7,5 тис. грн за середньої зарплати по країні 8,7 тис. грн.

Тому з метою збереження кадрового потенціалу та залучення на військову службу в Міністерстві оборони опрацьовується питання щодо збільшення з 1 жовтня 2018 року мінімального грошового забезпечення:

рядовому складу - до 9 тис. грн.

офіцерському складу - до 15,3 тис. грн.

За таких умов, для виплати грошового забезпечення в другому півріччі 2018 року потрібен додатковий фінансовий ресурс у сумі 4,5 млрд грн, що необхідно врахувати під час доопрацювання показників видатків держбюджету на 2018 рік.

Полторак просить Гройсмана виділити з бюджету 4,5 млрд грн на підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям 01
Полторак просить Гройсмана виділити з бюджету 4,5 млрд грн на підвищення грошового забезпечення військовослужбовцям 02

Крім того, підготовлено й інше рішення - Планом управління і розвитку Збройних сил України передбачено у 2019 році підняти базовий рівень грошового забезпечення до рівня:

військовослужбовець за контрактом першого року служби у військовому званні "солдат", на посаді з другим тарифним розрядом - 15 000 гривень;
підвищення рівня грошового забезпечення всіх інших військовослужбовців буде здійснено пропорційно, залежно від військового звання, займаної посади, вислуги років тощо.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078842
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору