EN|RU|UK
 Події, Суспільство, Технології
  4880  7

 Генеральний директор Чорнобильської АЕС Грамоткін подав у відставку через конфлікт із Мінекології

Генеральний директор Чорнобильської АЕС Ігор Грамоткін подав у відставку через розбіжності з Міністерством екології України під час роботи над стратегічно важливими проектами.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, таку інформацію оприлюднено на сайті ДСП "ЧАЕС". 

У зверненні гендиректора до колективу йдеться: "Шановні колеги!

Чергова асамблея донорів ОУ, що відбулася 20 липня 2018 року,  підтвердила значний прогрес за двома основними проектами, що реалізуються на Чорнобильській АЕС: НБК та СВЯП-2. Проекти перебувають на фінішній прямій і рухаються до свого логічного завершення. Сьогодні на промисловому майданчику є всі об'єктивні передумови для того, щоб проекти в цьому році були завершені.

У сьогоднішній ситуації базовою вимогою для успішного завершення проектів є активна спільна робота всіх залучених сторін. Але, головне, потрібна злагоджена робота всієї вертикалі в Україні. Від єдиної позиції органів державного управління, Кабінету Міністрів, експертних організацій, регулюючих органів, задіяних у реалізації цих проектів, безпосередньо залежить, чи прийдемо ми до того успіху, який сьогодні реально досяжний.

З жалем змушений констатувати, що на шляху завершення проектів виникла серйозна перешкода у вигляді штучно створеного конфлікту між керівництвом Міністерства екології та керівництвом Чорнобильської АЕС, яка ставить під сумнів можливість реалізації вищеописаного позитивного сценарію.

Спроби раціонального підходу у вирішенні ситуації, що склалася, привели до того, що конфлікт, пов'язаний з фінансуванням підприємства і який починався як виробничий, набув глибоко особистісного характеру. Це вилилося в те, що 20 липня на Асамблеї Донорів я був виключений зі складу української делегації. Вперше за 20 років директор Чорнобильської АЕС не був допущений до участі в цьому принципово важливому заході, не мав можливості взяти участь в обговоренні критичних питань, пов'язаних із реалізацією проектів, замовником яких є ЧАЕС.

У нинішній ситуації закономірно виникає питання: чи може керівник ДСП ЧАЕС  надалі  нести відповідальність за ті рішення, які озвучувалися на Асамблеї та були в підсумку ухвалені з урахуванням того, що ці рішення з боку України приймалися особами, які не володіють ситуацією  повною мірою, не мають глибокого розуміння процесів, що відбуваються.

Крім того, в таких умовах я, як директор, позбавлений можливості забезпечити погашення заборгованості до пенсійного фонду, гарантувати виплату заробітної плати персоналу і покриття поточних витрат підприємства.

Чітке розуміння того, що цей конфлікт починає впливати на терміни і хід реалізації проектів, а це може спричинити накладення на Україну додаткових зобов'язань, зокрема і фінансових, крім того, винос цього конфлікту в публічний простір буде означати, насамперед, іміджеві втрати для України, змусило мене прийняти вкрай непросте рішення. Я не зумів знайти іншого способу, окрім власного звільнення. Боюся, мій відхід - єдине, що може привернути увагу до ситуації, що склалася, і хоча б частково вирішити проблему.

Сподіваюся, що ви з розумінням поставитеся до цього рішення. Переконаний, що в ситуації, що склалася, колектив ЧАЕС, як і Україна, буде зацікавлений в призначенні на посаду генерального директора ЧАЕС справжнього професіонала, який має досвід і знання нашого майданчику, а також  має відповідну кваліфікацію і розуміння  процесів. Упевнений, що в цьому разі новий керівник підприємства зможе продовжити ефективний курс взаємодії і співпраці щодо спільної реалізації проектів важливих для всієї світової спільноти.

Зі свого боку, я переконаний, що колектив Чорнобильської АЕС заслуговує тієї перемоги, до якої ми так довго йшли і поки ще маємо шанси прийти в грудні 2018 року. Вірю, що моє рішення, прийняте за крок від перемоги, дозволить моєму колективу вийти з глухого кута, і спільно завершити розпочате".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078708
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору