EN|RU|UK
 Київські новини
  5269  85

 Скандальний забудовник Непоп став заступником Кличка

Мер Києва Віталій Кличко призначив своїм заступником В'ячеслава Непопа - директора комунального підприємства з будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд-УКБ", яке потрапило в скандал через спроби засипати озеро Качине в Дарницькому районі Києва.

.Як повідомляє Цензор.НЕТ, інформація про призначення з'явилася сьогодні на сайті КМДА.

"Мою роботу буде сконцентровано на створенні нової якості міської інфраструктури, коли кожен комунальний об'єкт, який ми вводимо в експлуатацію, повинен виглядати сучасним і відповідати найвищим стандартам якості", - заявив він.

Непоп очолює КП "Житлоінвестбуд-УКБ" з моменту його створення в 2002 році. З того ж часу, за винятком 2008-2014 років, він залишається депутатом Київради.

Непоп володіє земельною ділянкою 1 362 кв. м у Київській області, квартирою в Києві і квартирою 151,5 кв. м у Севастополі. Дохід за 2017 рік становив 773 314 гривень (як зарплата за місцем роботи). Готівкою у Непопа є 2,9 млн гривень і 146 тис. доларів, у його дружини - 2,7 млн ​​гривень і 202 тис. доларів.

Крім того, як повідомлялося раніше, Непоп не вказав у своїй декларації, що є співвласником Алуштинської харчосмакової фабрики, яку перереєстровано в РФ.

Нагадаємо, на ділянці на вул. Здолбунівській на перетині з вул.Тепловозною (фактично на розі з просп. Григоренка) КП "Житлоінвестбуд-УКБ" (ним керує депутат Київради від БПП В'ячеслав Непоп) має намір звести шестисекційний багатоповерховий будинок на тисячу двісті сімдесят шість квартир. Цю землю було передано під забудову рішенням Київради від 26 грудня 2014 року. Навесні 2015 року почалися підготовчі роботи до будівництва. Забудовник почав засипати водойму. Активісти стверджують, що тут озеро, тоді як міська влада і "Житлоінвестбуд-УКБ" посилаються на рішення КП "Інститут генерального плану міста Києва" про відсутність водойм на цій ділянці. У березні 2016-го роботи продовжилися. 29 березня відбулося засіданні в КМДА, на якому представник Інституту управління й економії водних ресурсів заявив, що згідно з Водним кодексом України ця водойма є озером на ділянці колишнього русла річки.

КП "Житлоінвестбуд-УКБ" посилається на нібито остаточну експертизу, проведену "Науково-дослідним центром екологічної безпеки і природокористування" при Міністерстві екології та природних ресурсів. Він вважає цю ділянку заболоченою місцевістю. При цьому такий висновок зроблено "відповідно до наданих на розгляд матеріалів", тобто повноцінну експертизу не було проведено.

Окрім цього, існує рішення Управління водних ресурсів у м.Києві та Київській області, яким водойма на Здолбунівській визнається озером. Аналогічний висновок зробив Інститут управління та економії водних ресурсів. Проектні рішення щодо ліквідації зазначеного озера не узгоджувалися з Держагентством водних ресурсів.

19-20 квітня сталася кривава сутичка між захисниками озера й охоронцями, яких найняв забудовник. Депутат Київради від цього округу Анна Сандалова ("Самопоміч") звинуватила в протистоянні главу "Житлоінвестбуд-УКБ" Непопа.

За водоймою закріпилася неформальна назва "Озеро Качине" (Озеро Качине).

Непоп неодноразово обіцяв провести відкриті громадські слухання щодо озера, але досі не провів.

Мер Києва Віталій Кличко в коментарі Цензор.НЕТ зазначив, що вважає знищення водойми на перетині Здолбунівської та Григоренка законним.

Пізніше Дарницький районний суд Києва відмовив прокуратурі в накладенні арешту на вищезгадану ділянку. Проте 25 серпня арешт все ж було накладено. "Житлоінвестбуд-УКБ" оскаржує це рішення в Апеляційному суді.

Крім того, є інформація, що всю дозвільну документацію було видано "Житлоінвестбуд-УКБ" на будівництво на ділянці навпроти - на перетині вулиць Здолбунівської та Тепловозної, тоді як фактично озеро розташоване на розі Здолбунівської та просп. П. Григоренка.

Дарницький районний суд відкрив провадження у справі проти активістів, які виступають на захист озера Качиного в Києві від забудови. Позов подано компанією "Азур Груп" з вимогою відшкодувати збиток за те, що активісти нібито знесли паркан, перешкоджаючи будівництву на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка і таким чином захищаючи озеро, що міститься на цій ділянці. Третьою стороною виступає забудовник КП "Житлоінвестбуд-УКБ".

23 червня було оприлюднено відповідь Державної інспекції сільського господарства в м.Києві на лист столичної прокуратури, у якій сказано, що відведення земельної ділянки під скандальну забудову на перетині вулиці Здолбунівської та проспекту П. Григоренка в Дарницькому районі Києва було розроблено й затверджено зі значними порушеннями земельного законодавства і законів України.

На засідання постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, яке відбулося 14 вересня, не вистачило кількох голосів для того, щоб внести озеро Качине до водного фонду і відповідно дати йому офіційній охоронний статус.

На громадських слуханнях щодо озера Качиного представник КП "Плесо" заявила, що відомство готове взяти цю водойму на баланс, а її відсутність в реєстрі не є приводом для забудови.

10 жовтня Апеляційний суд міста Києва скасував рішення про арешт озера Качиного.

Наразі зберігається статус-кво водойми на Здолбунівській. Тривають суди над активістами.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078632
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору