EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3403  23

 Уряд ухвалив 5 постанов для запуску ринку житлово-комунальних послуг

Учора, 27 липня, на засіданні уряду було ухвалено п'ять постанов, які мають реалізувати закони щодо реформи житлово-комунального господарства.

Про це Цензор.НЕТ розповіла Юлія Чеберяк, аналітик житлово-комунальних програм ГМ "ОПОРА".

Однією з постанов вносяться зміни до Статуту про Фонд енергоефективності, зокрема збільшують статутний капітал фонду до 1,6 млрд грн.

"Нещодавно зареєстрований Фонд енергоефективності, за прогнозними даними експертів і фахівців, почне працювати тільки з наступного року. При цьому урядова програма "теплі кредити" вже сьогодні потребує додаткового фінансування для повноцінної її роботи. З передбачених 400 млн грн на дію програми в 2018 році, фінансування якої почалося тільки в травні, уже сьогодні використано половину запланованого обсягу. Тому, з огляду на попередній досвід, слід очікувати її призупинення через брак запланованого фінансування", - говорить Чеберяк.

Ще дві постанови стосуються енергоаудиту. Одна детально прописує умови, порядок і вимоги до проведення професійної атестації енергоаудиторів.

"Атестація енергоаудиторів буде проводитися платно у вузах. Вона буде полягати  в письмовому кваліфікаційному іспиті з тестовими завданнями, де кількість тестових завдань має становити не менше 25, а кількість ситуаційних - не менше 3. Для позитивного рішення про видачу сертифіката кандидатові потрібно скласти іспит, де правильних відповідей має бути не менше 70%", - коментує постанову експерт.

У наступній постанові вказується порядок обміну інформацією між різними органами виконавчої влади з проведення професійних атестацій.

"Ця постанова передбачає, яким чином буде отримувати Держенергоефективність інформацію про енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем, зокрема інформацію про відмову у видачі кваліфікаційного атестата, його анулювання, для внесення в базу даних фахівців згідно з вимогами відповідного порядку, який затверджений Мінрегіоном", - зазначила Чеберяк.

Одна з ухвалених учора постанов має на меті забезпечити моніторинг стану оснащеності вузлами комерційного обліку, форми подання інформації для його здійснення, періодичність подання такої інформації.

"Цей документ для практичної реалізації закону "Про комерційний облік". Згідно із законом має бути 100% комерційний облік води і тепла, зараз цього рівня не досягли. Мета цієї постанови - проаналізувати, чи дотримуються термінів установки лічильників, чи відповідають вони технічним регламентам. І буває ситуація, коли в одному місяці в області 80% лічильників, а в наступному - менше. Причини різні - лічильники крадуть, руйнують, оператори подають неправдиву інформацію тощо. Ця постанова вимагає пояснень причин за кількістю, тобто фактичного адекватного обліку", - коментує Чеберяк.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078580
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору