EN|RU|UK
 Політика України
  1405  34

 Представники РФ не дали відповіді на пропозицію віддати їм 36 росіян в обмін на українців, - Ірина Геращенко про переговори в Мінську

Перший віце-спікер ВР, представник України на переговорах щодо Донбасу в Мінську Ірина Геращенко оприлюднила деякі деталі сьогоднішніх переговорів з питань Донбасу.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала в Фейсбуці.

Геращенко підкреслила: "Гуманітарна підгрупа. Російська Федерація так і не дала жодної відповіді на пропозицію передати ім 36 росіян в обмін на наших в російських тюрмах. Ні усної, ні письмовоі. Що свідчить про те, що РФ її громадяни не потрібні. Повністю контрольовані РФ представники ОРДЛО заявили, що вестимуть розмову про звільнення заручників лише з однією людиною, вчергове таким чином намагаючись виконати замовлення Кремля щодо корекції складу групи.

Суверенне право України - визначати своїх переговорників, й звичайно, ні Москва, ні ОБСЄ, ані тим більше маріонетки Кремля на це впливати не будуть. Й, насправді, ключова проблема в іншому: Кремль поки що не готовий віддавати ані українців, які знаходиться в тюрмах РФ, ані українців на окупованих Донбасі і в Криму. Москва ще не склала ціну, що вимагати за цей козир, й планує і далі використовувати питання заручників для торгу, шантажу і в брудних політичних ігрищах".

Перший віце-спікер зазначила: "Посол ОБСЄ Т. Фріш напочатку вересня на нашу вимогу планує відвідати тюрми на окупованих територіях і я вимагатиму, аби він відвідав всіх наших військових , до яких немає доступу МКЧХ , й також журналіста С. Асєєва.
До речі, щодо МКЧХ. Координатор ОБСЄ Фріш вже кілька місяців пропонує групі прийняти спільну декларацію про засудження тортур . За наполяганням української сторони, яка апріорі засуджує будь- які незаконні методи тиску і тортури до затриманих, після місяців бесплодних дискусій, в декларацію таки внесли пункт про обов‘язковий допуск МКЧХ до тюрем на окупованому Донбасі. Але ми стоїмо на позиції, що ця декларація не буде результативною, якщо там не зафіксують пункт про негайний і безперешкодний доступ МКЧХ до українських в‘язнів в РФ і окупованих територій, включаючи і Крим. Це принципово!

Ми вимагаємо від повноцінного учасника мінського процесу -РФ - доступу незалежних лікарів і МКЧХ до Сенцова, Балуха , Сущенка, Гриба, викраденого в Луганську, засудженого в Ростові і відправленого до Сибіру Сизановича, Кольченка, Карп‘юка, Клиха, інших. Без цього пункту , без зобов‘язань РФ допустити лікарів до наших, всі ці декларації нічого не варті. Й дивує позиція координатора ОБСЄ, який спочатку взагалі й пункт про негайний допуск МКЧХ до тюрем окупованого Донбасу вважав "політизацією процесу", а тепер вважає пункт про доступ МКЧХ до наших в тюрмах РФ необов‘язковим.".

"Ми будемо відстоювати позицію допуску до тюрем РФ як сторони конфлікту й учасника мінського процесу, і тільки в такому випадку вважаємо за доцільне приймати декларацію. Наголошую- до українських тюрем є повний доступ МКЧХ , місій ООН і ОБСЄ. Тому ця декларація має стосуватися в першу чергу РФ і окупованих нею територій", - резюмувала Геращенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078322
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору