EN|RU|UK
 Політика України
  8256  98

 Росія змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі: затримує іноземні судна, які прямують в Україну, - Слободян

Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі - тепер вона почала затримувати іноземні судна під час входження в Керченську протоку.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ, про це спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян сказав сьогодні на прес-конференції.

"Ми відслідковуємо, що Російська Федерація змінила алгоритм своїх дій в Азовському морі... затримує іноземні судна, які йдуть в Україну, в Керченській протоці, затягуючи час надання дозволів проходу саме через Керченську протоку. Є інформація, що час затримки суден іноді становить до 3-х діб", - сказав Слободян.

За його словами, це впливає на економічну привабливість України. Водночас Слободян зауважив, що за міжнародним договором Азовське море є морем внутрішнього користування як для України, так і для Російської Федерації. Його можуть вільно використовувати дві сторони, тому формально РФ може оглядати судна. Але ми "розуміємо, для чого це робиться".

Відповідаючи на запитання журналістів, чи є сенс розірвати зазначений договір про двостороннє використання Азовського моря, Слободян зауважив, що зміна договору має цінність, коли обидві сторони мають намір його виконувати.

"Ми можемо ухвалити таке рішення в односторонньому порядку, але, на мою думку, ефекту від цього не буде", - сказав Слободян.

У свою чергу керівник Центру оборонних реформ Олександр Данилюк зауважив, що, на його переконання, російська сторона створює проблеми для суден, які заходять в Україну, для тиску на неї, зокрема в питанні відновлення Україною водопостачання Криму. Він пояснив, що через затримки іноземні судна починають переглядати свою логістику, щоб не заходити до портів Маріуполя та Бердянська, а це створює економічні проблеми для цих міст.

"РФ створює передумови для певних негативних економічно-соціальних наслідків у цих містах", - додав Слободян.

Він зауважив: уже є відомості про те, що в Маріупольському порту формується псевдоорганізація для створення безладів у місті.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078278
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору