EN|RU|UK
 Суспільство
  5487  57

 Прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років, незалежно від віку, - Верховний Суд

Прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років, незалежно від віку, за наявності на день звернення відповідної вислуги років, зокрема відповідного стажу роботи на посадах прокурорів.

Верховний Суд, розглянувши розширеним складом колегії суддів Касаційного адміністративного суду справу за позовом до управління Пенсійного фонду України, висловив позицію, що питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури України регулюються Законом України № +1697-VII "Про прокуратуру", який набув чинності з 15 липня 2015 року, пише Цензор.НЕТ із посиланням на портал "Судова влада України".

Повідомляється, що позивач просив визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в призначенні пенсії за вислугу років та зобов'язати призначити і виплачувати надалі таку пенсію.

Відповідач відмовив у призначенні такої пенсії з тих підстав, що норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України "Про прокуратуру", скасовано і з 1 червня 2015 року пенсії призначаються на загальних підставах у зв’язку з тим, що закон щодо призначення всіх пенсій, зокрема спеціальних, не ухвалено (Закон України від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення").

Суди попередніх інстанцій позов задовольнили. Відповідач не погодився з попередніми рішеннями і оскаржив їх.

Верховний Суд перевірив матеріали справи і дійшов висновку, що рішення судів попередніх інстанції у справі ґрунтуються на правильному застосуванні норм матеріального права, тому в задоволенні заяви управління ПФУ слід відмовити.

Суд мотивував своє рішення тим, що дія Закону № 213-VІІІ поширювалася тільки на Закон України від 5 листопада 1991 року № 1789-ХІІ "Про прокуратуру", відповідно до якого на той період призначалися пенсії працівникам прокуратури. Цей Закон частково втратив чинність із 15 липня 2015 року у зв’язку з набранням чинності Законом № 1697-VIІ, який є чинним і на сьогодні.

Новий Закон України "Про прокуратуру" діяв на час звернення позивача до управління ПФУ із заявою про призначення пенсії. Його загальна вислуга років станом на день звернення становила 22 роки 7 місяців і 14 днів, що є достатнім для призначення пенсії за вислугу років.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078175
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору