EN|RU|UK
 Політика України
  2864  32

 Мін'юст допрацьовує можливість переведення реєстру нерухомого майна на блокчейн, - Петренко

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про електронні довірчі послуги та можливості переведення реєстру нерухомого майна на блокчейн.

Зокрема, він зазначив, що Мін'юст розробив досить прогресивний закон про електронні довірчі послуги, пише Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу відомства. Серед новацій - запровадження сервісу Mobile-ID, який дає додаткові можливості ідентифікації у відносинах із банками, відносинах із державними інститутами.

"Крім цієї новації, там ще дуже багато інших, які набудуть чинності наприкінці цього року та в наступному році. Це можливість укладення електронних контрактів, це верифікація вас, як сторони договірних відносин з іншими державами. Тобто ви можете робити транскордонні контракти, підтверджувати свої зобов’язання, там дуже багато таких прогресивних інновацій, які спонукають і будуть спонукати державні органи все ж таки переходити на систему електронного врядування", - наголосив Міністр.

Він підкреслив, що Україна - перша в світі країна, яка на рівні рішення уряду, імплементації цього рішення, запустила систему електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) на блокчейн-технології. За словами очільника відомства, наразі Мін’юст допрацьовує можливість переведення реєстру нерухомого майна на блокчейн. Для запровадження цієї технології Міністерство співпрацює з компанією BitFury.

"Був підписаний меморандум між українським урядом та американською компанією BitFury, яка є однією з найбільш прогресивних розробників блокчейн. На виконання цього меморандуму ми, як Міністерство юстиції, погодилися стати пілотним проектом. Ми – щодо програми, яка здійснює реалізацію конфіскованого майна. МінАПК – щодо земельного кадастру", - пояснив Павло Петренко.

Міністр додав, що BitFury надає цю технологію безкоштовно.

"За такою самою позицією ми плануємо зробити реєстр нерухомості, а з часом і реєстр бізнесу. Він більш складний, тому ми виставили такі пріоритети. Я думаю, що на початку осені ми вже публічно озвучимо дорожню карту щодо імплементації блокчейн у цих двох реєстрах", - підсумував очільник Мін’юсту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078167
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору