EN|RU|UK
 Політика України
  1435  45

 Фонд енергоефективності офіційно зареєстровано, в.о. директора призначено Юлію Головатюк-Унгуряну, - Зубко

Сьогодні як юридичну особу зареєстровано державну установу "Фонд енергоефективності України" (Фонд ЕЕ). Внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, виконувачем обов'язків директора Фонду енергоефективності призначено Юлію Головатюк-Унгуряну.

Найближчим часом буде розпочато процедуру конкурсного відбору членів Наглядової ради. В уряді розраховують у вересні опублікувати оголошення, після якого охочі стати членами Наглядової ради Фонду зможуть подати свої документи.

Як повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, серед функціональних обов’язків в.о. директора - реєстрація Фонду, наповнення статутного капіталу, проведення переговорів з міжнародними партнерами, співпраця з IFC щодо роботи Мультидонорського фонду, відпрацьовування внутрішніх процедур і документів Фонду ЕЕ, укладання контрактів з незалежними членами Наглядової ради та представником донорів. А також у співпраці з донорами - складання маркетингового плану, участь у проведенні інформаційних кампаній.

"Та головне завдання в.о. директора Фонду – якнайшвидший запуск практичної реалізації програм Фонду, які надаватимуть громадянам фінансову і технічну підтримку для реалізації енергоефективних заходів. Лише за останній рік завдяки спільній роботі команди Мінрегіону, міжнародних партнерів, Офісу підтримки і впровадження реформ при Мінрегіоні зроблено великий пласт роботи по запуску Фонду ЕЕ. Прийнято 8 (з 9 необхідних) постанов КМУ, які регламентують роботу Фонду, підписано 3 міжнародних угоди щодо фінансування та створення мультидонорського фонду, скоординована підтримка донорів – ЄС, GIZ, IFC, Світовий банк, ПРООН. А також розроблено "hand book" - операційний посібник для ОСББ, який буде презентовано вже у вересні. Це дозволить пришвидшити практичну роботу Фонду ЕЕ і реалізацію його програм", - наголосив Геннадій Зубко.

До призначення в.о. директора Фонду ЕЕ, Юлія Головатюк-Унгуряну працювала керівницею сектору реформи управління житловим фондом та енергоефективності Офісу підтримки та провадження реформ (RST) при Мінрегіоні. Відповідала за реалізацію реформи енергоефективності та розробку профільних законопроектів та підзаконних актів у цій сфері. Пройшла конкурсний відбір на прозорих процедурах. Має досвід роботи на керівних посадах, глибоке розуміння сфери енергоефективності і процесів, пов’язаних із запуском Фонду.

Нагадаємо, втілювати ідею Фонду енергоефективності команда Мінрегіону почала майже з "чистого листа" в кінці 2015 року. Вдалося переконати міжнародних європейських партнерів, які повірили у можливість створення сучасного інструменту впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі. Фонд – складна система, у якій об’єднані фінанси декількох донорів, створені умови управління за участі міжнародних організацій. Підписанню угод передувала кропітка спільна робота Мінрегіону, міжнародних партнерів, народних депутатів та експертів. Завдяки співпраці з Урядом Німеччини, Євросоюзом і депутатським корпусом вдалося здійснити законодавчий прорив у житловій сфері та енергоефективності, який до того простоював понад десять років. Були прийняті базові закони "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про фонд енергоефективності", "Про енергетичну ефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про житлово-комунальні послуги".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078156
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору