EN|RU|UK
 Політика України, Фоторепортаж
  847  15
Матеріали за темою:

 Денісова про політв'язнів у РФ: Російська влада не відповідає на жодні наші запити

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова вимагає від російської сторони відкоригувати список затриманих в Україні росіян для їх відвідування російським омбудсменом і дати дозвіл на дзеркальні візити до українських політв'язнів у РФ.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона повідомила в Facebook за результатами зустрічі у вівторок представників уряду із сім'ями політв'язнів.

Зустріч відбулася з батьками Павла Гриба та Валентина Вигівського, братом Євгена Панова, дружиною військового, заручника ОРДЛО Богдана Пантюшенка та представником у справах Дмитра Штиблікова, Володимира Дудки та Олексія Бессарабова.

"Російська сторона надала нам список на відвідання 51 особи. Але тільки 13 людей з цього списку мають громадянство РФ. Більше того, дехто з них відмовився від зустрічі з Омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. Наразі ми вимагаємо, щоб Росія відкорегувала свій список. Зі своєї сторони, Тетяна Москалькова вже відвідала 7 моряків зі свого списку", - підкреслила омбудсмен.

Денісова про політвязнів у РФ: Російська влада не відповідає на жодні наші запити 01

Вона також підкреслила, що Україна знову пропонує російській стороні дорожню карту взаємних візитів до утримуваних громадян країни і вимагає невідкладного вирішення візитів до українців у РФ.

Денісова про політвязнів у РФ: Російська влада не відповідає на жодні наші запити 02

"Тепер, відповідно до домовленостей, ми хочемо дзеркально відвідати наших громадян. Ми знову пропонуємо їм "дорожню карту візитів". Я вже публічно зверталась з вимогою надати дозвіл на відвідання українських політв’язнів до ФСБ, ФСВП, Адміністрації президента Росії. Але вони не відповідають на жодні наші запити. Раніше вони пропонували почати дзеркальні візити в серпні-вересні. Так нехай вже хоч зараз почнуться візити!", - зазначила вона.

Денісова про політвязнів у РФ: Російська влада не відповідає на жодні наші запити 03

Людмила Денісова зазначила, що 25 липня у неї відбудеться зустріч з омбудсменом Литовської Республіки, на якій обговорять питання співпраці з європейською мережею омбудсменів про відвідини українських політв'язнів. Цьому ж питанню буде присвячена зустріч Денісової з представниками Червоного Хреста.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3078120
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору